5. oktoober 1998 kell 22:00

Miljonimõrvamõistatus

Umbes 170--175sentimeetrist keskealist meest oli nähtud röövi toimumiskoha lähedal kaupluse Konsum juures Sõpruse puiesteel. Mehe eriliseks tunnuseks on nn hülgevuntsid, seljas kandis ta heledat jopet, jalas teksaseid ja tosse.

Pole veel teada, kas mees on rööviga seotud või viibis lähikonnas juhuslikult. Igal juhul peetakse teda vähemalt oluliseks tunnistajaks.

Kallaletung inkassatsiooniautole leidis aset teisipäeva, 29. septembri õhtul kella 21.30 paiku. Röövlid tapsid 53aastase inkassaatori Valeri ja lahkusid inkassatsioonibussiga Wolkswagen sündmuskohalt.

Kuidas röövlid bussi pääsesid või autos üksi olnud inkassaatori välja meelitasid, pole teada. Politsei kahtlus-tab, et röövlid olid kas inkassaatorite tegevust pikka aega jälginud või olid raha vedanud Securitas Eesti ASiga varem seotud.

Bussil olnud jälgede põhjal otsis politsei esialgu avarii põhjustada võinud kirsipunast autot. See küll leiti, aga süüdlastele lähemale ei viinud. Auto oli olnud sündmuskoha läheduses ja buss oli teda riivanud. Teise versiooni kohaselt tundis Valeri röövleid ega osanud neid kahtlustada.

Röövi ohvriks langenud inkassatsioonibussis oli 15 firma raha 800 000 krooni.

Kuriteo uurimisega tegelev kriminaalpolitsei uurija Boriss Kotljar keeldus esmaspäeval uurimise seniseid tulemusi avalikustamast.

Tapetud ASi Securitas turvatöötaja maeti reedel. Tema omaksed saavad kompensatsioonina hukkunu viie aasta töötasu.

Hetkel kuum