19. oktoober 1998 kell 22:00

Eesti Kindlustus otsib välispartnerit

Eesti Kindlustus tahab kapitali suurendamiseks 100 miljoni krooni võrra emiteerida 6,4 miljonit uut aktsiat. Seega kujuneks ühe aktsia hinnaks umbes 15,5 krooni. Veel enne aastavahetust kaasatava uue partneri toel plaanitakse lõpetada juba alustatud firma reorganiseerimine ning laienemine teistesse Balti riikidesse, teatas Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Mart Einpalu.

Einpalu ütles, et uue investori otsinguid ei alustata mitte niivõrd täiendava raha saamiseks, kuivõrd mõne suure kindlustuskontserni kaudu oskusteabe ja kogemuste toomiseks kindlustusseltsi. «Küsimus ei ole rahas, sest ettevõtte kapitaliseerimisega saaks Hansapanga Grupp ise ka hakkama,» lausus ta. «Samas strateegiline investor ei piirdu tavaliselt vähemusosalusega, mistõttu oleme valmis emissiooni käigus loobuma tema kasuks Eesti Kindlustuse enamusosalusest.»

Einpalu sõnul valitakse kahe nädala jooksul välja seltsid, kellega alustatakse läbirääkimisi. Täpsemalt Einpalu kedagi ei nimetanud, kuid ütles, et mitu Skandinaavia kindlustusfirmat on tõsist huvi üles näidanud. Samuti ei välistanud ta, et uus tuumikinvestor võib olla juba praegu Eesti kindlustusturul tegutsev või osalust omav selts.

Einpalu sõnul võidakse emissiooni käigus Eesti Kindlustuse väikeaktsionärile, Soome firmale Profit OÜ-le, teha hinnapakkumine oma osalusest loobumiseks.

Sampo Kindlustuse tegevdirektor Olavi Laido kinnitas, et Sampo on Eesti Kindlustusega läbirääkimistest kindlasti huvitatud. Sampo ei ole kunagi varjanud, et soovib oma tegevust nii Eestis kui Baltimaades laiendada, mistõttu tema strateegia Eesti Kindlustusega on suhteliselt sarnane, rääkis Laido.

Ka Balti Kindlustuse juhatuse liige Georg Männik tunnistas, et nende suuromanik, Saksa kindlustusfirma Alte Leipziger Europa, on avaldanud huvi nii Ida-Euroopas kui ka Balti riikides tegevuse laienemise vastu.

Eesti Kindlustuse aktsiakapitali laiendati viimati suunatud emissiooni teel tänavu septembris, misjärel kasvas see 32 miljoni kroonini. Emiteeriti 1,2 miljonit uut aktsiat nimiväärtusega 10 krooni.

Hetkel kuum