26. oktoober 1998 kell 22:00

Sangla vältis pankrotti

Maakohus leidis, et võlgnikul on piisavalt sularahaarveid, samuti tootmis- ja põhivarasid, mis mitu korda ületavad pankrotiavalduse esitaja, inkassobüroo OÜ Prudent 28 491 krooni suuruse võlanõude. Kuna võlgnik suudab rahuldada võlausaldaja nõuet, on tegemist ajutise makseraskusega, leidis kohus.

Eile hommikul oli regionaalministri Peep Aru juures nõupidamine, kus koorus välja seisukoht, et Sangla Turba pankroti väljakuulutamine võib oluliselt vähendada ettevõtte kahju ning hoida ära katastroofi, ütles eile ASi Sangla Turvas ajutise pankrotihalduri ametist vabanenud Arno Mägi.

«Koondamishüvitiste ja saamata jäänud töötasude taotlemiseks pole enam alust,» kommenteeris Mägi Tartu maakohtu otsust. Koondamishüvitistena arvestas ajutine pankrotihaldur kuni 3 miljoni krooniga.

Puhja alevile soojatootmise kompenseerimiseks planeeriti küsida riigilt toetust ligi 2 miljonit krooni ja turbatööstuse spetsialistide säilitamiseks kuni 1 miljon krooni. «Nüüd on see rohkem ettevõtte enda probleem, kuidas hakkama saada,» lisas Mägi. Äripäeval ei õnnestunud eile ühendust saada Sangla Turba direktori Rein Lettensiga.

Vihmase suve tõttu suutis Sangla Turvas toota normaalsest kogusest neli korda vähem freesturvast. Toorme puuduse tõttu seiskub briketitehas alates novembrikuust ja tööta jääb 150 inimest. Soojatootmisega jääb tegelema umbes 30 Sangla Turba töötajat.

Hetkel kuum