10. november 1998 kell 22:00

Tartus valmib eramulinnak

Seni põhiliselt kaubanduskeskusi ja eramuid ehitanud AS Lähte Ehitus alustas kevadel 20 miljonit krooni maksva kinnisvaraarendusprojekti elluviimist. Nn Vahi eramugrupi ehitust finantseerib osaliselt Ühispank.

Tartu linnaservas saab jõuluks valmis viis ja märtsis veel viis eramut. Ligi 3 ha suurusele krundile on kavas veel kümmekond maja ehitada.

«Olime juba maju kavandades konservatiivsed, sest mõttetult kulukaid suurelamuid ei taha enam keegi,» ütles ASi Lähte Ehitus juhatuse esimees Kalvi Liivamets. Tema sõnul on kinnisvaraturul valitsevast madalseisust hoolimata viis esimest maja koos juurdekuuluva maaga juba ette müüdud.

«Oleme sellise projektiga Tartus esimesed ja kui siin pole võimalik kümmet tänapäevast eramut maha müüa, siis ei saa Tartu kinnisvaraturu olemasolust üldse rääkida,» märkis Liivamets.

Ühekorruseliste majade üldpind on 150--200m², kruntidel 1500--1600 m². Majad on projekteerinud arhitekt Andres Kadarik. Omaniku hooleks jääb vaid kõrghaljastus.

Tartu linnaarhitekti Uku Põllumaa sõnul asub Vahi eramugrupp teisel pool Tartu piiri ja seega ainult puutub linnaga. Tartus pole aga praegu ehitamisel ühtki eramajade gruppi.

«Planeering on tehtud Jaamamõisa alale, aga seal on veel endiste sõjaväelaste barakid maha lükkamata ja ehitamist pole alustatud,» ütles Põllumäe. Tema sõnul hakatakse kinnisvarafirmadele peatselt pakkuma kvartalite hoonestusõigusi Jaamamõisas. Planeering on tehtud ka Ringtee kõrval asuvale tagastatud maale, kuid sealgi pole eramute ehitamise algusest mingeid märke.

«Ehitamisel on peale rahanappuse piduriks olnud ka kommunikatsioonide kehv olukord, mis sunnib näiteks torustikesse rohkesti investeerima,» märkis Põllumaa.

Hetkel kuum