16. detsember 1998 kell 22:00

Restorani naelaks saab viis suurt akvaariumi

Novembri lõpul avatud restoran Regatt vastab oma mereteemalisele nimele. Suures punaste nahkdiivanitega söögisaalis on praegu kaks suurt akvaariumi, lähiajal peaks neile lisanduma veel kolm. Omamoodi akvaariumi meenutab ka restoran, kuna suuri aknaid jagub kolme seina.

Restorani omanik Kalle Voog nimetab praegust restorani Segasumma suvilaks, mille köök peaks olema piisavalt neutraalne, et olla vastuvõetav igale maitsele.

Restorani sisekujunduse üldkonseptsioon tuli restorani omanikult. «Sisekujundajad võtsid sellest nelikümmend protsenti ja kuuskümmend viskasid välja,» meenutab Voog lõbusalt.

Üheks omanikupoolseks tahtmiseks kujunduse poolelt olid nahkistmed. Tema sõnul on inimesed tüdinenud istumast klassikaliste laudade taga tavalistel toolidel. Peale tantsu tahab inimene lõõgastuda ja nahktoolid on omaniku arvates selleks sobivaimad. Siniste linadega kaetud laudade taha mahuvad erineva suurusega seltskonnad, alates kuuest kuni kaheteistkümne inimeseni.

Eraldi seisab nn VIP-tuba, kuhu mahub 20 inimest ning mille aknast avaneb vaade jõele.

Esialgselt oli maja mõeldud temaatilisena: kõik firmad, kes majasse tulla tahtsid, pidid olema seotud merega. Et maja on küllalt suur ja mereteema jällegi kitsas, siis muutus kogu ehitise konseptsioon. Nii ka restorani oma. Ometi on algmõtet kujunduses tunda.

Hetkel kuum