Tõnis Oja • 9. märts 1999 kell 22:00

Eurooplased mures euro kursi pärast

Saksamaa liidupanga presidendi Hans Tietmeyeri põhjendus, et Euroopa keskpank ei alandanud keskseid intressimäärasid sellepärast, et euro on juba niigi liiga nõrk, oli tegelikult esimene eurooplasest rahapoliitikat kujundava tegelase kommentaar valuutakursside kohta.

Euro on oma sünnist alates langenud dollari suhtes peaaegu 7 protsenti, kuid Euroopa keskpanga ja rahaliidu liikmesriikide rahandusministeeriumide kõrged ametnikud on seni vaikinud. Kommenteeritud on Euroopa suhteliselt kehvasid makromajanduslikke näitajaid ning intresside kõrgust/madalust, kuid mitte euro kursi taset. Kui seni näis, et euro nõrgenemine kedagi ei häiri, siis Tietmeyeri seisukohavõtt näitas, et päris nii see ei ole.

Liiguvad kuuldused, et Euroopa keskpank võib euro kaitsmiseks sekkuda. Saksa ajakiri Der Spiegel väitis anonüümsele allikale viidates, et interventsioon tuleb kõne alla siis, kui euro langeb eküü möödunud aasta madalaimale kursile (1,0472 dollarit).

Vaatamata sellele, et Saksamaa raporteeris eile väikesest tööpuuduse kahanemisest veebruaris, muutus euro kurss eile vähe.

Hetkel kuum