Sirje Niitra • 14. märts 1999 kell 22:00

Norma kohta on oodata uudiseid

Norma aktsia järele oli möödunud nädalal Tallinna väärtpaberibörsil suur nõudmine. Viie börsipäeva jooksul tõusis aktsia hind 14,5 kroonilt 18,7 kroonile. Aktiivset ostuhuvi näitasid nii kodu- kui välismaised investorid. Suurima hinnahüppe tegi aktsia reedel.

Hansapank Marketsi maakleri Romet Tepperi hinnangul näitab Norma aktsia käitumine, et turg aimab ette mingeid tähtsaid sündmusi ettevõtte elus. «Need võivad olla head majandustulemused või mingi oluline muutus omanikeringis,» leidis ta ja lisas: «Tundub, et kellelgi on selle kohta natuke rohkem informatsiooni.»

Tepperi sõnul kehtib börsil reegel: osta, kui aimad, et midagi sünnib, ja müü, kui uudis välja tuleb. Analoogselt käitub praegu ka Hansapanga aktsia.

«Norma on spekuleerimiseks päris huvitav aktsia,» lausus Sten Sumberg Talinvest Supremast usutluses uudisteagentuurile BNS. «Hiljutised juhtkonna julgustavad avaldused on aktsiale tähelepanu tõmmanud.»

Ta nimetas tähtsaks just debitoorsete võlgnevuste vähenemist. Norma kavandab ka eelmise aasta kasumist dividendide maksmist.

Aktsia hinda võis toetada ka Ühendriikide autotootja General Motorsiga samasse kontserni kuuluv Adam Opel AG ning Norma koostööpartneri, Vene juhtiva sõiduautode tootja Avtovazi poolt alla kirjutatud kavatsuste protokoll ühise tootmise alustamise kohta.

Kavandatav koostetsehh Togliatti lähistel on esimeses etapis suuteline laskma välja 35 000 autot aastas. Opel Astra seeriatootmine võib kava kohaselt alata kahe aasta pärast, kirjutas reedel BNS.

Norma grupi juhatuse esimees Toomas Tamsar ütles, et Venemaalt on raha suhteliselt hästi liikuma hakanud ja see võib olla ka Norma aktsia hinna tõusu üks põhjus. «Ega muud oska öelda,» lausus ta. Dividendide jaotamise otsust pole Tamsare sõnul nõukogu veel teinud.

Norma grupi nõukogu esimees Jüri Käo ütles eelmisel teisipäeval, et läbirääkimisi välisinvestori leidmiseks praegu käimas ei ole. «Ehkki seda ei saa kunagi välistada,» märkis ta.

ASi Norma juhatuse esimees Peep Siimon lubas Äripäevale uudiseid Normast selle nädala alguseks.

Hetkel kuum