Kristi Malmberg • 21. märts 1999 kell 22:00

Savisaar alustab kriitikaga

Valimisvõidu saanud Edgar Savisaar ootas president Lennart Merilt samuti valitsuse moodustamise ettepanekut. Savisaar teatas nädalavahetusel ajakirjanikele, et kolmikliidu valitsus ei saa Keskerakonnalt tavapärast sadat päeva kohanemisaega. Tema väitel ei pea uus valitsus vastu nelja aastat, kuigi Keskerakond selleks erakorralisi valimisi esile kutsuma ei hakka.

Isamaaliidu juhatuse liige Toivo Jürgenson nimetas eile Savisaare hoiatusi poliitiliseks retoorikaks. Ta meenutas, et ka pärast 1992. a riigikogu valimisi läks valitsuse ametisse asumise esimesest päevast lahti lauskriitika. «Valitsuse korralikuks toimimiseks ongi vajalik tugev opositsioon,» leidis teede- ja sideministri kandidaat Jürgenson.

Jürgenson ütles, et hääletustulemused riigikogu juhatuse valimistel näitasid, et kolmikliidul on vajalikud hääled valitsuse moodustamiseks olemas. «Kindlasti peame otsima riigikogust töö käivitamise käigus konstruktiivseid partnereid,» lisas ta.

Maarahva erakonna fraktsiooni liige Tiit Tammsaar ütles, et lõplik otsus peaministrikandidaadi suhtes langetatakse täna hommikul, kuid suure tõenäosusega hääletab fraktsioon Mart Laari vastu. «Meil on veel meeles, kuidas Laar põllumajandusega ühele poole saamisega alustas ja neid vilju maitsemegi praegu,» lausus Tammsaar.

Tammsaar lisas, et kolmikliidu valitsusprogramm meenutab rohkem ulmeromaani Eesti elust kui asjalikku dokumenti. Tammsaar tunnistas samas, et Laari kandidatuur läheb riigikogus täna siiski ilmselt läbi.

President Lennart Meri tegi Mart Laarile ettepaneku valitsuse moodustamiseks reede õhtul. Kolmikliidul on riigikogus 53 kohta, opositsiooni jäävatel Keskerakonnal, Koonderakonnal, Maarahva erakonnal ja Ühendatud Rahvaparteil kokku 48 kohta.

Hetkel kuum