13. aprill 1999 kell 22:00

Klaviatuur muutub sõrmesõbralikumaks

Aprilli alguses Eestisse müügile jõudnud klaviatuur on mõeldud kergendama nende tööd, kes päev läbi arvutit kasutavad. Uus tehnoloogia pole klaviatuuri küll väljastpoolt muutnud, kuid seda katsudes saab selgeks, et need sõrmed, mis on nõrgemad (näiteks väike sõrm), kasutavad kerget vajutust nõudvaid klahve, ja need, mis tugevamad, ei põru liiga kergelt vajutatavate klahvide peal.

Katseliselt on kindlaks tehtud, et kõige rohkem on koormatud nimetissõrmest kaugemale jäävad sõrmed, seega tuleb nende vajutustugevust vähendada. Tavalisel klaviatuuril reageerib nupp vajutusele raskusega 55 grammi, Keytronicu uuel klaviatuuril aga on nupud, mis jäävad nõrgemate sõrmede tööpiirkonda, vajutustugevusega 35 grammi ja nimetissõrme alla jäävad nupud vajutustugevusega 80 g. Kui inimene teeb kümneid tuhandeid vajutusi päevas, on selline jaotus oluline ja aitab ära hoida klaviatuuri kasutamisest tekkivat valu kätes või hilisemaid liigesehaigusi.

Ergoforce'i klaviatuur on saadaval ka Eesti klahvipaigutusega, st tal on olemas meie täpitähed. Kuna välimuses mingit suurt erinevust pole, ei nõua uus asi mingit ümberõpet ega harjumist.

Neil, kes kasutavad trükkimiseks vaid ühte-kahte sõrme, pole uut tüüpi klaviatuuri vaja.

Hetkel kuum