Sirje Niitra • 28 aprill 1999

Saku pudel ei lähe veel üldkasutusele

Peale Saku tehase ainukesena uue pudeli kasutusele võtva Tartu õlletehase juhatuse esimehe Tarmo Noobi sõnul tingis vajaduse Saku pudelile üleminekuks uue lasersorteerimisega automaatse villimisliini kasutuselevõtt. Vanad pudelid sellele oma ebaühtlase kvaliteedi tõttu ei sobi. Selline süsteem maksab kümneid miljoneid kroone, mis on üks põhjusi, miks see väikestele tootjatele praegu üle jõu käib, leidis ta. Ühtse pudeli kasutuselevõtt kiirendaks Noobi hinnangul pudeli ringlust ja hõlbustaks kokkuostu.

ASi Nigula Õlu president Sergei Arefjev ütles, et väiketootjate plaanid lõi segi kogu kasumi neelanud aktsiisitõus. «Kuna meie ei pastöriseeri õlut, on pudeliringlus palju suurem kui Sakul ja uuele pudelile minnes peaksime taarat ostma praegusest kolm korda rohkem,» selgitas ta.

ASi Pärnu Õlu tegevdirektor Endel Vare põhjendas pudelivahetuse edasilükkamist maksukoormuse tõusuga väiketootjatele olukorras, kus suurtel aktsiis ei tõusnud. Pärnu õlletehas on kaalunud esialgu uue pudeli osalist kasutuselevõttu ilma kastita, mis tuleb mõnevõrra odavam. Hetkel käivad Pärnus ettevalmistused Õllekuninga ja Tiigri uude pudelisse panekuks. Karksi õlletehas on lubanud uuele taarale üle minna aasta lõpuks.

Saku õlletehase juhatuse esimees Cardo Remmel tunnistas, et ühtse pudeli kasutuselevõtu protsess on mõnevõrra aeglasem kui algselt kavandatud. Põhipõhjuseks pidas ta vana pudeli palju madalamat hinda.

Eelmise aasta oktoobris leppisid Eesti õlletootjad kokku ühtsele õllepudelile üleminekus. Selle aasta maist lubas uue pudeli juurutanud Saku selle vabaks anda teistelegi kasutamiseks.

Hetkel kuum