ÄP fototoimetus • 4. mai 1999 kell 22:00

Betoonisilur tasandab värske betooni

Värske betoonpõrand vajab silumist lattvibraatori kasutamise järel, et põrand saaks võimalikult sile ega vajaks töömahukat järellihvimist. Labade ja/või silumistaldrikuga betoonisiluri kasutamine nõuab betoonitööde tundmist, et uut põrandat mitte rikkuda.

Enamik ehitustööriistade rendifirmasid pakuvad värskelt valatud betoonpõrandate silumiseks laia valikut erineva võimsusega elektrilisi betoonisilureid. Väiksemad rendifirmad aga võivad betoonisilurit ehk hõõrutit ka mitte rentida, sest see on kallis -- uuena 32 000--50 000 krooni ja kasutatuna 15 000--25 000 krooni.

Kliendil on reeglina võimalus valida elektrilise ja bensiinisiluri vahel, kuid tuleb arvestada, et bensiinimootor nõuab peale masina rendi kütuse ostmist. Elektrilist betoonisilurit rentides tuleb jälgida, kui palju võimsust see vajab ja mis kuulub rendihinna sisse -- kas ainult silur või ka labad ja silumistaldrik. Tööle vastavalt komplekteeritud masina rendihind selgub kõigi üksikosade rendihinna liitmisel.

Nagu enamiku betoonitööriistade nii on ka betoonisilurite rentimise põhiprobleem puhastamata tagastatud töövahendid, mille rendile andja puhastab kliendi kulul.

Vaata ka tabelit

Autor: ÄP

Hetkel kuum