Väinu Rozental • 13. mai 1999 kell 22:00

Estiko sai uue juhatuse esimehe

«Ettevõtte nõukogu leidis, et Estiko vajab uut juhtimisstiili,» põhjendas senise juhatuse esimehe Jaanus Salumi tagasikutsumist Estiko nõukogu esimees Valve Kirsipuu.

«Otsustasime juhatuse etteotsa panna süsteemist väljastpoolt tulnud inimese, kes toob ettevõttesse uusi tuuli,» rääkis Kirsipuu. Tema sõnul on sellega muudatused Estiko juhtimistasandil lõppenud.

«Ettevõtte juhatus ja nõukogu jäävad kolmeliikmeliseks,» lausus Kirsipuu. «Küll ei ole välistatud, et Estiko töökorralduses võib tulla sisemisi ümberpaigutusi.»

Mart Raik lõpetas paar päeva tagasi töösuhte politseiametis, kus ta töötas peadirektori nõunikuna. Varem on Estiko uus tegevjuht töötanud ka ASi EMV Kinnisvara juhatuse esimehena, ASi Finest Hotels süsteemis tegevdirektorina ja Vanemuise teatri direktorina.

Raik kinnitas, et temale ei kuulu praegu ühtegi Estiko aktsiat. «Võib-olla ostan neid juba homme,» lisas ta eile.

Estiko endine nõukogu esimees ja praegune nõukogu liige Kalju Hellenurm ütles, et talle tuli Mart Raigi kandidatuur juhatuse esimehe kohale üllatusena. «Jaanus Salumi tagasikutsumisele hääletasin vastu,» väitis ta. «Kui hääletusele tuli uue esimees, olin tema poolt.»

Hellenurm avaldas lootust, et enne aktsionäride üldkoosolekut teravnenud olukord Estiko omanike seas hakkab stabiliseeruma. «Püüame alustada otsast peale,» ütles Hellenurm, kes on Estiko igapäevasest juhtimisest kõrvale tõrjutud.

«Ilmselt oli minu väljavahetamine juba ette ära otsustatud,» lausus Jaanus Salum eile.

Mart Raiki kõrval jätkavad Estiko juhatuse liikmetena Peeter Kinks ja Estiko finantsdirektor Igor Sada.

Hetkel kuum