Väinu Rozental • 3. juuni 1999 kell 22:00

Tartu õlletehas uuenes

«Sellega on suuremad investeeringud Tartu õlletehasesse lõppenud,» kinnitas A. Le Coqi juhatuse esimees Tarmo Noop. Õlletehas sai Saksa firma Krones seadmetega uue keedumaja, käärlaagritanklahoidla, villimishoone ja valmiskaubalao. Uus villimisliin võimaldab aastas villida 50 miljonit liitrit karastavaid jooke nii 0,5- kui 0,33-liitrisse pudelisse.

Tartu õlletehase turundusdirektori Katrin Miksoni andmeil on Tartu õlletehase turuosa kodumaiste õlletootjate seas praegu 16%. «Oleme siia arvestanud ka märtsi lõpus suletud Saaremaa õlletehase toodangu,» lisas Mikson. Tarmo Noop on ajakirjanduses avaldanud, et õlletehas soovib suurendada turuosa aasta lõpuks 20 protsendini ja 2002. aastaks vähemalt 30 protsendini.

ASi Saku Õlletehas juhatuse esimehe Cardo Remmeli hinnangul on tartlased turu hõivamisel lati liiga kõrgele seadnud. «See, et nad turuosa suurendavad, on kindel,» möönis ta. Remmel lisas, et uued seadmed ei määra turgu. «Turuosa määravad turundusvõtted,» rõhutas Remmel.

ASi Viru Õlu finantsdirektor Marianne Paas ei usu, et Tartu õlletehas hakkab oluliselt nende turuosa vähendama. «Meie müügi-, hinna- ja investeerimispoliitika on olnud täiesti erinev,» rääkis Paas. «Meie tootmis- ja realiseerimisnäitajad on väga kiiresti kasvanud tunduvalt väiksemate investeeringutega.»

Paasi sõnul paneb Tartu õlletehas teised õlletehased olukorda, kus nad peavad hakkama väga hästi läbi mõtlema oma uuenemiskuuri. «Kaasaegne õlletehas suurendab konkurentsi ja kodumaise õlle turuosa,» lisas Paas.

A. Le Coqi põhiomaniku, Soome õlletootja Olvi nõukogu eraldas eile Tartu õlletehasele 100 000 Soome marka Eesti õllemuuseumi asutamiseks Tartu õlletehase endisesse käärikotta linnasetornis.

Valdusfirmale A. Le Coq kuulub 100% Tartu õlletehasest ja ASist Saare Õlu ning 51% Läti õlletehase Cesu Aluse aktsiatest. Olvile kuulub 80% A. Le Coqi aktsiatest. Ülejäänud aktsiate omanik on Balti Investment Fund.

Hetkel kuum