ÄP fototoimetus • 4. oktoober 1999
Jaga lugu:

Autod kaovad jätkuvalt

Samal teemal: Kaupluseesine parkla neelab uusi autosid, Äripäev 01.06.1999

Rocca al Mare kauplustekompleksi esisest parklast oli selle aasta viie kuuga varastatud 14, ärandatud kaks autot. Tänaseks on see arv jõudnud juba 19ni, 7 autot on lühikese aja jooksul varastatud Kristiine kaubanduskeskuse juurest.

Õiget abinõu varguste tõkestamiseks pole. Rocca al Mare Kaubanduskeskuse ASi juhataja Ivar Lindpere sõnul leiti suvel plaanis olnud videovalve kohta, et nii suure parkla puhul, kuhu mahub 1000 autot, peaks paigaldama vähemalt 40 kaamerat. Nende pidev jälgimine on võimatu, pimedas kasutegur olematu. Ka ei tuvasta kaamera pilt varguse toimepanijaid.

Rocca al Mare keskuse suuremate kaupluste rentnike arvates pole otstarbekas ka valvega parkla -- nende tegutsemise üks aluseid ongi just ühetasapinnaline tasuta parkla. Parkimismaja ideed ei toeta ka Kristiine keskuse statistika. Alates kaupluse avamisest tänavu mais on parkimismajast varastatud juba 7 autot. Septembris saadi vargused turvameeste abiga siiski kontrolli alla: varastati vaid üks auto.

Enamik kadunud autosid kuulub kallite hulka. Valdavalt varastatakse autoomaniku taskust võtmed, nii ei ärata auto lahkumine tähelepanu.

Kristiine kaubanduskeskuse juhataja Allan Remmelkoori sõnul raskendab varguste avastamist seegi, et parkimismajas asuvad autod üksteisele lähedal ja auto parkijad käivitavad tihti tahtmatult naaberautode signalisatsiooni. Turvamehed aga kõikjale ei jõua.

Tallinna Põhja politseiosakonna ülemkomissari Vladimir Falkenbergi sõnul on kallite autode varaste näol tegemist kurjategijate grupiga.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum