4 oktoober 1999

Soome elektriimportijad ennetavad probleeme

«Meil ei ole erilist põhjust karta, et midagi juhtuks. Tegemist on üldiste ettevaatusabinõudega,» ütles Fortumis energia impordi eest vastutav Timo Karttinen. Uusaastaööl kavatseb Fortum kasutada tagavaravõimsusi.

Sama teeb ka Pohjolan Voimat. «Riski alandamiseks vähendatakse Vene eksporti ilmselt väga madalale tasemele. Otsust ei ole veel tehtud, arutlused on aga käimas,» ütles Pohjolan Voima tütarfirma Länsi-Suomen Yhteiskäyttö Oy tegevdirektor Orvo Laurila.

Soome-poolset kontrolli toetab ka elektrivõrgufirma Fingrid. «Varume ööseks reservi tavalisest 60 protsenti enam,» ütles Fingridis aasta 2000 ettevalmistuste eest vastutav Risto Lindroos.

Põhjamaade elektrivõrgud on sõlminud koostöö- ja abiandmislepingud tarnehäirete puhuks. Uus aasta saabub Venemaale tund aega varem kui Soome, mis annab häirete puhul tegutsemisaega.

Venemaa ja Soome vaheline elektritranspordi võimsus on 1000 megavatti, sellest 900 megavatti katab Fortum. Aastatuhande vahetusel kavatseb Fortum seda võimsust kasutada minimaalselt. Elektrivõrgu tehniline miinimum on 300 megavatti.

Vt. ka Elektrienergia ülekandeliinid Venemaa ja Soome vahel

Autor: BNS

Hetkel kuum