11 oktoober 1999

Reklaamloteriid viisid Eesti Loto võlgadesse

Eesti Loto võlgneb maksuametile 1,6 miljonit krooni hasartmängumaksu, mille tasumiseks on koostatud graafik.

Riigile kuuluva Eesti Loto peadirektor Sven Kolga kinnitas, et ettevõte suudab selle summa talve jooksul tagasi maksta. Võlgnevuse põhjustena tõi Kolga välja halvasti reguleeritud lototuru ja suvise käibelanguse.

Kuigi praegu on Eesti turul 17 kiirloteriid ning 14 reklaamloteriid, maksab Kolga väitel riigile hasartmängumaksu ainult Eesti Loto. Tema sõnul korraldavad teised turul tegutsejad sihtotstarbeliselt korraldatud loteriisid ning seaduse kohaselt makstakse neile hasartmängumaks tagasi.

Ettevõtete reklaamloteriid, kus võidu saamise ainsaks tingimuseks on kauba ostmine, ei maksa hasartmängumaksu. Kolga hinnangul võtavad sellised loosiüritused, nagu näiteks Coca-Cola mäng, Eesti Lotolt ära 10--50 protsenti turust.

«Kunagi kaalusime ka selliste mängude korraldajate kohtusse kaebamist, kuid loobusime, sest Eesti seadus on liiga leebe,» lisas Kolga. «Mujal maailmas, näiteks Soomes, ei tohi kauba ostmine olla loteriis osalemise aluseks. Seal tohivad kauplustes olla vaid tasuta loosikupongid ning loosimisel osalemine ei maksa midagi, vastasel korral peab firma tasuma ka hasartmängumaksu.»

Maksuvõlgnevus on Eesti Lotol juba mitu suve järjest. Suvise maksuvõlgnevuse põhjustab Kolga sõnul asjaolu, et 85% Eesti Loto käibest andvad online-loteriid suvel hästi ei müü.

Autor: Lauri Liikane

Hetkel kuum