25. oktoober 1999 kell 22:00

Ärikeskuse rentnik Kilk oksjonil ei osalenud

Kilk ütles eile, et pole huvitatud kinnistu omanikuks saamisest ega osalenud seetõttu ka linna korraldatud enampakkumisel.

Kuna enampakkumise tingimuste kohaselt võtab uus omanik senistel tingimustel üle ka kõik kehtivad rendilepingud, ei ole Kilgi sõnul muretsemiseks põhjust.

Kilgi firmal ASil TBC on rendileping kuni 2017. aastani. Ärikeskuse rendist laekub omanikule ehk seni Tallinna linnale aastas 3,58 miljonit krooni.

Kilk avaldas arvamust, et rendihinnad Tallinna Ärikeskuses on küllaltki kõrged. Ta lisas, et kõik senised rentnikud oleksid õnnelikud, kui uus omanik lepingud hinna langetamise suunas üle vaataks.

«Aga muud ei muutu midagi -- lihtsalt rendiraha saab uus omanik, mitte Tallinna linn nagu seni,» nentis Kilk.

Linn on Kilgi hinnangul seni Tallinna Ärikeskust välja rentides asju ajanud ääretult omanikukeskselt ja selles mõttes ei saa linnale midagi süüks panna.

Eelkokkulepetes kahtlustatud Tallinna Harju tänava Ärikeskuse enampakkumine kulges reedel aktiivselt, üheksa osalejaga oksjonil tegi kõrgeima pakkumise -- 33,65 miljonit krooni -- AS Genex Invest.

Teiseks pakkumiseks osutus OÜ Silverona 30,125 miljoni kroonine pakkumine.

Harju tänava väärtkinnistu alghind oli kirjalikul enampakkumisel 20 miljonit krooni.

Mõlemad enampakkumisel kõrgemaid hindu pakkunud firmad on Krediidiinfo andmetel riiulifirmad, mis on registreeritud Tallinnas aadressil Koidula 18.

Kilk eitas oma seotust võitjaks osutunud Genex Investiga. Ta ei osanud ka öelda, kes selle firma taga võiks olla.

Tallinna linnavaraamet kinnitab Harju Ärikeskuse enampakkumise tulemused kümne päeva jooksul, kui homseks ei ole oksjoni tulemusi protestitud.

Autor: BNS

Hetkel kuum