Viktoria Korpan • 16. november 1999 kell 22:00

Reid piraattarkvara vastu jätkub

«Keegi pole Eestis nii püha ja puutumatu, et teda ei torgitaks,» sõnas Business Software Alliance Eesti (BSA) jurist Kaido Uduste. «Puutumata ei jää ei riik, omavalitsused ega erasektor.»

Politseiameti pressiesindaja Urve Miidla ja Kaido Uduste kinnitasid, et piraattarkvara tabamiseks suunatud reidide arv suureneb järgmise aasta alguses veelgi. Miidla ei välistanud, et hakatakse kontrollima ka illegaalse tarkvara olemasolu kodudes.

Eelmisel nädalal kontrollisid majanduspolitsei ja BSA ühe Tallinna ettevõtte arvuteid, kuhu oli installeeritud Microsoft Windowsi ja Office'i tarkvara.

Firma vastu on algatatud haldusasi ja kui kohus tunnistab firma süüd, tuleb tasuda sadadesse tuhandetesse kroonidesse ulatuv trahv.

Viimasel kuul on neli firmat saanud illegaalse tarkvara kasutamise eest trahvi ja mitu kohtuasja on veel menetluses.

Eesti vastuvõtmine Maailma Kaubandusorganisatsiooni WTO sunnib muutma Eesti seadusi niimoodi, et eraõiguslikud organisatsioonid, nagu BSA, saaksid kohtu loaga teostada tarkavara kontrolli.

«Selline süsteem toimib Euroopas, isegi Sloveenias, aga meil kulub veel paar aastat selleks, et samale tasemele jõuda,» sõnas Uduste.

Hetkel kuum