Ülo Toomsalu • 7. jaanuar 2000 kell 6:07

Noortekeskus Kullo võlgneb maksuametile viis miljonit

Tallinna Kullo huvikeskuse direktor Veikko Raagmets võib oma koha kaotada kolme miljoni krooni raiskamise süüdistusega, kirjutab Sõnumileht.

Raagmetsa unehäired ja närvilisus said alguse möödunud aasta juunis. Siis vabastas ta töölt ligi kuus aastat sel kohal töötanud pearaamatupidaja Galina Vääraneni, kes ei jõudnud aruandeid kunagi õigeks ajaks valmis.

Siis sai haridusamet maksuametilt kirja, et Kullo keskus pole 1995-97. aasta eest sotsiaal- ja tulumaksu maksnud. Võlg koos viivisega ulatub praeguseks 5,2 miljoni kroonini.

'Ma ei jaga raamatupidamisest midagi,' tunnistas Raagmets, 'usaldasin oma raamatupidajaid.

Raagmets väitis, et Vääraneni telefon ei vasta ja et tal pole aimugi, millega endine pearaamatupidaja praegu tegeleb. Vääraneni pole õnnestunud tabada ka maksuametil ja Sõnumilehel.

Maksuameti revidendid uurivad praegu Kullo paberimajandust ja raamatupidamist. Siis otsustavad nad, kas 3,3 miljoni kulutamine läheb majanduspolitseisse lisauurimisele.

Kullo keskus elas lihtsalt üle jõu, ütles Tallinna haridusameti juhataja Erkki Piisang. Möödunud aastal saime maksuametilt kirja, et Kullo on kolme aasta jooksul maksud maksmata jätnud.'

Piisang kirjutas Tallinna politseile avalduse, et too uuriks kolme miljoni kulutamist kommunaalmaksete peale.

Koos pearaamatupidaja allkirjadega seisab paberitel ka Raagmetsa allkiri, mis teeb temast kaasvastutaja.

Hetkel kuum