Dagens Nyheter: Venemaa parlamendi äsjavalitud alamkojas, riigiduumas ei lähe läbi ettepanek muuta maa vabalt kaubeldavaks, väitis kolmapäeval duuma spiiker Gennadi Seleznjov.
Seleznjov peab maaprobleemi vene rahva jaoks liiga tundlikuks küsimuseks, mistõttu möödunud aasta detsembris valitud uue riigiduuma enamus ei julge hääletada maa vabasse müüki panemise ettepaneku poolt. Samas aga ei kahtle spiiker, et duuma võtab vastu uue maksureformi, mis muu hulgas alandab ettevõtjate maksukoormat.
Washington Post: Jaapani valitsuse internetilehe-küljed on kaheksa päeva olnud häkkerite ägeda rünnaku all, kes on lisanud kodulehekülgedele teotavaid märkusi ja kustutanud andmeid ning külvanud paanikat valitsuse arvutiside vähese turvalisuse pärast.
Rünnaku alla sattusid teaduse- ja tehnikaamet, kaitseagentuur, ülemkohus, Jaapani Pank, rahandus- ja välisministeerium. Mahajäetud sõnumites oli hiina ja inglise keeles hukka mõistetud 1937. a Lõuna-Hiinas Nankingis jaapanlaste korraldatud veresaun, kus hukkus 300 000 tsiviilelanikku. Jaapan on seni ainus arenenud riik, kus sisenemine arvutivõrkudesse ei ole karistatav, kuid tuleval nädalal jõustuva seaduse kohaselt võib selle eest karistada aastase vangistuse ja kuni 470 000 dollari suuruse trahviga.
Kauppalehti: Soome siseminister Kari Häkämies ärritas eelmisel nädalal Eesti poliitikuid avaldusega, mille kohaselt Eestil ei ole Euroopa Liitu (EL) asja, kui riigi politsei on korrumpeerunud ega suuda peatada narkootikumide voolu Soome. Peaaegu niisama terava seisukohaga esines Häkämies mullu sügisel enne Turus peetud ELi justiits- ja siseministrite kohtumist. Ta viitas kandidaatriikidele, kus käib rahapesu, kus politsei on korrumpeerunud ja vanglate olud on Venemaa tasemel.
Sel puhul öeldakse, et just uued ELi liikmesriigid Soome, Rootsi ja Austria püüavad meelde tuletada ELi pääsemisele esitatavaid rangeid nõudeid, sest neil on veel värskelt meeles suured ohvrid, mis neil endil tuli ELi pääsemise nimel teha. Seetõttu leiavad nad, et neil on õigust ohvreid nõuda ka teistelt, ning ei poolda uutele liikmetele poliitilistel põhjustel möönduste tegemist.
Seotud lood
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Viimased uudised
Ülevaade tuumaheidutusest geopoliitiliste muutuste ajastul
Tesla ostuga võiks oodata
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele