Asjaõigusseadus (RT1 1993, 39, 590) sätestab muuhulgas kinnisomandi tekkimise, ulatuse ja kitsendused. Huvi peaks pakkuma kinnistu piiridega, omaniku ja naabrite õigustega seotu. See seadus sätestab ka hoonestusõiguse. Eraldi tähelepanu tuleks pöörata servituutidele, kasutusvaldustele ja -õigusetele ning koormatistele.
Kinnistusraamatuseadusest (RT1 1993, 65, 922) leiab kinnistamiseks vajalikud dokumendid, mida oleks kasulik teada enne kinnistu ostu-müügilepingu vormistamist. Samuti reguleerib seadus kinnistute ühendamise ja jagamise korda.
Planeerimis- ja ehitusseadus (RT1 1995, 59, 1006) sätestab detailplaneeringute koostamise, kooskõlastamise, järelevalve ja kehtestamise; projekteerimistingimuste väljaandmise, projekti ja ehituse dokumentatsiooni säilitamise, ehitusloa ja kasutusloa andmise ning järelevalveinseneri määramise detailplaneeringute ja ehitiste puhul.
Selle seadusega on sätestatud ka ehituse omaniku ja ehitusettevõtja peamised kohustused. Näiteks omanikujärelevalve ja ohutuse tagamise kohustus.
Seadustega saab tutvuda ka internetis aadressil:
Kuna paljud planeerimist ja ehitamist puudutavad küsimused on kohalike omavalitsuste korraldada, on kasulik tutvuda ka omandatava krundi asukoha valla või linna ehitusmäärusega (kui vastav määrus on olemas).
Vajalik info internetis:
Nendelt aadressidelt saab sõltuvalt kavandatud ehituse iseloomust projekteerimistingimuste ja mitmesuguste lubade (kaevetööde luba, ehitusluba, kasutusluba jne) taotluse blankette.
Autor: ÄP
Seotud lood
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.
Viimased uudised
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele