Logistic2000.com?i haldava OÜ Greenfield Communicationsi juhatuse liikme Maiko Kalveti sõnul on loodud veobörsi põhimõte olla operatiivne.
Kui mõnel vedajal jääb Saksamaalt tuleval autol kaubaruumi üle, paneb ta üles pakkumise, mis kestab näiteks kolm tundi. Kui mõni ekspedeerija on samal ajal sisestanud soovi leida transporti Saksamaalt toodavale kaubale, saab ekspedeerija vedaja pakkumise koheselt meiliga või SMS-sõnumina. ?Sellist operatiivsust mujal ei ole,? kinnitab Kalvet.
Nii Eestis ebaõnnestunud Netcargo veobörs, kui ka interneti veobörsid Euroopas ja Ameerikas on seni olnud üles ehitatud püsipakkumistele.
Logistic2000.com on mõeldud info vahetamiseks ekspedeerijate ja vedajate vahel.
Kaubaomanike juurdepääs veobörsile piiratakse. Praegu on Logistic2000 com?i teenus tasuta. Kui aprilli lõpuks on veobörsi klientide arv üle 50, muutub andmebaasi kasutamine tasuliseks makstes 500?700 krooni kuus või 3900?5500 krooni aastas.
Minu nägemuse järgi on Logistic2000.com juba kaks aastat vana idee, millega tänapäeval ei ole enam mõtet turule tulla. Veobörside miinus kipub olema see, et nad ei soosi püsikontakti. Praegustel internetibörsidel on juhupakkumised ? täna saan siit, homme sealt. Paraku läheb kogu Euroopa logistika põhipartnerluse suunas, mida aga senised veobörsid pole soosinud. Uue põlvkonna B2B netikommunikatsioonis peab tagama info konfidentsiaalsuse ning soosima tarnija-klient püsisuhet usaldusväärse lekkimatu kanali ehk ?sinise toru? kaudu. Ka Euroopa internetiveobörsid on võtnud selle teema on järgmiseks eesmärgiks.
Esmase mulje järgi Logistic 2000.com?ist ta olulisel määral meie poolt kaks aastat tagasi tehtud Netcargo süsteemist ei erine. Nad küll väidavad, et piiravad oma süsteemi kasutajaid transpordiettevõtete ja ekspediitoritega ja muidugi on tehnoloogiliselt võimalik lisada pakkumiste selekteerimiseks igasuguseid lisanäitajaid (näiteks piiratud ajaga pakkumised), kuid mingit sisulist revolutsiooni või radikaalset edasiminekut ma selle süsteemi praeguses staadiumis ei näe. Netcargo kasutamisaktiivsus ei ole sellisel kujul kahe aasta jooksul selliseks kujunenud, et vääriks raha küsimist. Süsteemi laekub nädalas paar pakkumist.
Seotud lood
Viimased uudised
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele