Kaido Einama • 25. mai 2000 kell 8:07

Intel väljastas viimase alla 1 GHz protsessori

Eile teatas maailma juhtiv arvutite protsessoritootja Intel viimase alla 1 GHz protsessori väljalaskmisest. Uue Pentium III protsessori töökiiruseks on 933 MHz ja ta maksab tunduvalt vähem, kui emotsionaalse piiri saavutanud ja piiratud koguses toodetav 1 GHz protsessor.

Alar Sistok Microlinkist teatas, et Microlinki arvutitesse saab tellida kõike, mida Intel toodab, ka 1 GHz protsessorit, kuid laos selliseid detaile praegu ei ole, kuna puudub nõudlus. Kohe saab tellida endale praegu võimsaima Pentium III 800 MHz protsessoriga Microlinki arvuti.

1 GHz protsessori saadavus on praegu kehv, sest Intel plaanib neid suuremate partiidena tootma hakata alles järgmisel poolaastal.

Arvutiajakirja PC Worldi testis selgus, et laiatarbeks mõeldud ja kergemini kättesaadava Pentium III 933 MHz protsessoriga arvuti jõudlus ei jää suurt alla 1 GHz arvuti omale. Uut protsessorit testiti maailma arvutite suurtootjate poolt ja ennustati, et see jääb mõneks ajaks laiatarbeturu tippmudelitesse, kuna tagab tippvõimsuse kasutajale vastuvõetava hinnaga.

Inteli plaanides on jätkata sel aastal Pentium III protsessoripõlvkonna tootmist, lisaks 1 gigahertsisele tootele tuleb üks veel kiirem ja siis alustatakse uue põlvkonna protsessorite, mille esialgne nimetus on Willamette, tootmist.

Hetkel kuum