28. september 2000 kell 22:00

Äripäeva andmetel on RASi Silmet erastamiseks laekunud kaks pakkumust. Ühe taga on rahvusvaheline kontsern Inkomo, mis kasutab nime Molibden. Kontsern tegeleb metallide kaevandamise, müügi ja töötlemisega ning põhineb Vene, Ameerika, Hollandi, Läti ja Eesti kapitalil. Eesti poolt osaleb kontsernis juveelifirma AS Aurum.

Teise pakkumise taga on Magnum Grupi AS ja üks Ameerikas elav väliseestlane. Eurominister Endel Lippmaa kinnitusel on Inkom sisuliselt Venemaa riiklik firma, mis allub värvilise metallurgia ministeeriumile.

Hetkeseis: Silmeti erastamismängudes osales aktiivselt ka tollane peaminister Tiit Vähi, kellest nüüd on saanud Silmeti omanik ja juht. Vähi on suutnud kahjumit andnud tööstuse kasumiga tööle panna. Vahepeal kummitas Vähi juhitud Silmetit ka pankrotioht, aga firmal õnnestus raskustest üle saada. Silmet oli ettevõte, mis tekitas viis aastat tagasi poliitikute hulgas teravaid vaidlusi ja osa poliitikuid soovis Silmetis riigipoolse kontrollosaluse säilitamist. Tõenäoliselt poleks siis Silmeti erastamine nii edukas olnud.

Riigikogu võttis vastu põllumajandussaaduste turu korraldamise seaduse. See annab valitsusele piirangute rakendamise õiguse imporditavate toiduainete suhtes, mis seavad ohtu põllumajandusliku tootmise tasuvuse Eestis. Seadus andis valitsusele võimaluse kehtestada kaitsetollid. Opositsiooni hinnangul on tegemist lühiajalise seadusega, mis ei anna loodetud efekti.

Hetkeseis: Seadus ei täitnud talle koalitsiooni poolt pandud lootusi. Koonderakonna juhitud valitsuskoalitsioon üritas küll hiljem kehtestada toiduainetele tollid, aga see ei õnnestunud opositsiooni vastutöötamise tõttu. Tollid kehtestas Eestis aga järgmine ? Mart Laari juhitud valitsus.

Hetkel kuum