5. oktoober 2000 kell 22:00

Telekomi aktsiale anti ostusoovitus

Trigon Capitali hinnangul toetab Eesti Telekomi aktsia hinda kaks viimase aja arengut: otsus anda UMTSi litsentsid välja mitte enampakkumise teel, vaid pakkumise kvaliteedi põhjal otsustades, ning Läti Baltcom GSMi minek Tele2 omandusse hinnatasemel 2500 dollarit kliendi kohta.

Trigon Capitali peaanalüütiku Toomas Reisenbuki sõnul maksis Netcom Läti suuruselt teise mobiilsideoperaatori eest hinda, mis on võrdne umbes 2500 USA dollariga kliendi kohta. ?See on umbes 40 protsenti kõrgem kui turg hindab EMTd Telekomi Grupi koosseisus,? sõnas Reisenbuk. ?Telekomi hinnast tuletatud turuväärtus annab EMT hinnaks praegu ligikaudu 1500 dollarit kliendi kohta.?

Reisenbuki sõnul näitab see, kuivõrd erinevalt hindavad praegu ettevõtteid strateegilised- ja finantsinvestorid. ?Ilmselt on Eesti Telekomi aktsia praegu ainus aktsia, mis on väga selgelt oma fundamentaaliga võrreldes alla hinnatud,? sõnas Reisenbuk. Eesti Telekomi aktsia hinna languse põhjuseks on Reisenbuki sõnul olnud üldine telekommunikatsioonisektori nõrkus maailmas.

?On ainult aja küsimus, millal see trend pöördub ja seetõttu on investoritel mõistlik omada positsiooni Eesti Telekomi aktsias,? rääkis analüütik.

Reisenbuki sõnul ei peegelda tänane turuhind ettevõtte väärtust. See võiks tema sõnul olla isegi 150 kuni 160 krooni aktsia kohta. Trigon Capital on Telekomi aktsia õiglaseks väärtuseks hinnanud praegu 130 krooni. Tallinna börsil sulgus aktsia eile 94,75 krooni tasemel.

Kõrgema turuhinna kujunemise katalüsaatoriks võib Reisenbuki sõnul saada olukord, kui selguvad suhted Eesti Telekomi praeguste suuromanike Sonera ja Telia vahel.

?Sonera ja Telia on kogu maailmas konkurendid ja nende koostöö Baltimaades on erandlik, võib arvata, et ka ajutise iseloomuga,? selgitas Reisenbuk. ?See tähendab muutusi omanikeringis ja tehinguid ettevõtete aktsiatega, kus nad omanikud on. Võimalik, et tehingute käigus need ettevõtted kaovad börsilt ja nende väikeaktsionäridele tehakse ülevõtmispakkumised,? rääkis Reisenbuk.

Reisenbuki hinnangul on sellised tehingud üsna tõenäolised kahe-kolme aasta jooksul. ?Võimalik, et ka oluliselt varem,? sõna ta.

Soneral ja Telial kokku on Eesti Telekomis 49protsendiline osalus.

Autor: BNS

Hetkel kuum