Raido Toonekurg • 18. oktoober 2000 kell 22:00

Infoturvaspetsialisti valiku neli etappi

Infoturbespetsialisti töölevõtmisel pidage silmas:

Enne tehniliste teadmiste testimist konsulteerige oma koolitus- või IT-partneriga. Kui on teada nõudmised, millele peab spetsialist vastama, tuleks valida testimismeetod.

Testimiseks saab kasutada arvutikoolitajate juures asuvaid testimiskeskusi või internetis asuvaid testimisportaale. Testimiskeskustest on Eestis esindatud Prometric ja Virtual Univerity Enterprises. Nende vahendusel saab sooritada enamiku tark- ja riistvaratootjate eksameid. Populaarseim ja funktsionaalseim portaal on Brainbench.

Nende vahe seisneb isiku identifitseerimises. Testimiskeskuses vastutab identifitseerimise eest keskus. Kui testimine toimub internetis, vastutate ise identifitseerimise ja spikerdamise riskide eest.

Internetiga seotud töörollide testimisinfo asub lehel www.ciwcertified.com. Saate teada, kuidas testida ja koolitada end näiteks infoturbe või veebiarendaja töörollideks.

Kindlasti kontrollige inimese tausta ? kas ta ei ole kohtulikult karistatud. Võtke ühendust tema eelmiste tööandjatega. Samas tuleks küsida kandidaadilt luba endise tööandja poole pöördumiseks.

Loomulikult võib esineda selles infos subjektiivseid jooni, kuid reeglina inimesed ei valeta ? vastasel korral riskivad nad enda reputatsiooniga.

Turvaspetsialistiks ja müügimeheks ei sobi ühesuguste omadustega inimesed. Infoturbespetsialistiks ärge palgake inimest, kellele töövälisel ajal meeldib rääkida oma saavutustest.

Hetkel kuum