5. detsember 2000 kell 22:00

Enamik Rootsi Skandinaviska Enskilda Bankenile (SEB) Vilniaus Bankase aktsiad müünud väikeaktsionäridest ei ole investeerinud vabanenud 350 miljonit litti Leedu kapitaliturule.

Investorid said SEBilt raha kahe nädala eest, kuid Vilniuse börsi käive on püsinud muutumatuna ning analüütikud usuvad, et investorid on sobivate Leedu investeerimisobjektide puuduses paigutanud suurema osa rahast välismaistesse väärtpaberitesse.

3,4% Vilniaus Bankase aktsiatest kontrollinud Ühendriikide investeerimisfondi Baltic Fund Leedu tütarfirma Baltic Fund Securities juht Inga Skisaker ütles, et suur osa aktsiate alt vabanenud raha ei jää Leedusse, sest Leedu börsil on vähe firmasid, millesse tasub investeerida.

Hansabankase maakler Tomas Andrejauskas ütles, et Leedu turule ei tulnud tagasi rohkem kui 10?20 miljonit litti. BNS

Vene riigi kontrolli all olev Gazprom ostis eile 46% riigi juhtiva sõltumatu televõrgu NTV aktsiatest.

Aktsiad läksid Gazpromi valdusse vastavalt novembris sõlmitud võlg aktsiate vastu kokkuleppele. Gazpromi kätte läheb laenutagatisena veel 19% NTV aktsiatest, mis lähevad tema omandusse, kui telejaam ei suuda järgmise aasta juuliks oma võlga tasuda. Gazprom müüb usutavalt 19?25% NTV aktsiatest järgmisel aastal anonüümsele lääne investorile. AFP-BNS

Hetkel kuum