6. detsember 2000 kell 22:00

Grindeks orienteerub idaturult ümber läände

Praegu moodustab Grindeksi eksport Euroopasse, Ameerika Ühendriikidesse ja Jaapanisse 30 protsenti firma toodangust.

?Müük Venemaale ja SRÜ riikidesse peaks kahanema 10 protsendini,? ütles Stupans. Praegu müüb Grindeks sinna 13?30 protsenti toodangust.

?Grindeks tahab kasutada ära Läti geograafilist asendit ning infotehnoloogia võimalusi, internetti ja elektroonilist kaubandust üleminekul Ida-Euroopast lääne turgudele,? ütles Stupans.

Stupans ütles, et 1990. aastate alguses müüs ettevõte 75 protsenti toodangust Venemaal, 1998. aastaks aga oli see näitaja langenud 30 protsendini.

?Konkurents Venemaal kasvab ja elanikkond on huvitatud kohalike toodete ostmisest,? ütles ta. Ka on Venemaa ebastabiilne turg, märkis Stupans.

Lätis, Leedus ja Eestis müüb Grindeks praegu 45% toodangust, viie aasta jooksul tahab firma vähendada seda näitajat 40 protsendini.

?Baltimaade müügikasv peatus sellel aastal,? ütles Stupans, seletades seda konkurentsi tihenemise ja ebapiisava seadusliku regulatsiooniga.

Grindeks tahab investeerida lähiaastatel toodete kvaliteedi tõstmisse ja ettevõtte moderniseerimisse kolm kuni neli miljonit dollarit.

Aasta esimese üheksa kuuga müüs Grindeks 7,74 miljoni lati eest toodangut ehk 16 protsenti rohkem kui möödunud aasta samal ajal.

Grindeksi aktsiad on noteeritud Riia börsi teises nimekirjas.

Autor: BNS

Hetkel kuum