12. detsember 2000 kell 22:00

2001. aasta eelarve sai sadu ettepanekuid

Rahanduskomisjoni esimehe Kalle Jürgensoni sõnul esitas Rahvaliit umbes 200 parandusettepanekut, nende sisu ei osanud ta veel kommenteerida.

Valitsus esitas omalt poolt 20 muudatust, mis puudutavad peamiselt ministeeriumidesiseseid raha ümberjagamisi ja korrektuure, ütles Jürgenson.

Lisaks Rahvaliidule ja valitsusele esitasid ettepanekuid ka teised riigikogu fraktsioonid ja liikmed, täpset muudatusettepanekute arvu nende laekumise tähtpäeval, teisipäeval, veel öelda polnud võimalik.

Rahanduskomisjon arutab eelarveprojektile esitatud parandusi homme.

Järgmise aasta riigieelarve projekti tulude ja kulude maht on 300 miljoni kroonise suurendamise tulemusel 29,75 miljardi kroonine võrrelduna tänavuse 28,53 miljardiga.

2001. aasta riigieelarve eelnõu läbis esimese lugemise 25. oktoobril, kuigi opositsioon üritas eelarvearutelu katkestada.

Teisel lugemisel oli eelnõu 15. novembril, mil see komisjoni ettepanekul katkestati, et valitsus saaks teise lugemise jätkamisel 6. detsembril lisada eelarvesse 300 miljoni krooni väärtuses parandusi.

Riigikogu liikmed on oma kõnedes viidanud vajadusele eelarve rohkem lahti kirjutada, väites, et praegu on valitsuse esitatud eelnõu läbipaistmatu. Rahvaliidu hinnangul on 2001. aasta eelarve aga põhiseadusevastane.

Samuti sai riigikogu liikmete terava kriitika osaliseks valitsuse kava tuleval aasta pensione mitte tõsta ning tulemuspalkade süsteem.

Rahanduskomisjon on seadnud eesmärgiks eelarve lõpphääletusele panna 20. detsembril. Riigikogu peab eelarve vastu võtma hiljemalt veebruari lõpuks, seni pole ühegi aasta eelarvevaidlused nii pikaks siiski veninud.

Autor: BNS

Hetkel kuum