Ülo Toomsalu • 15. detsember 2000 kell 7:36

Seadus keelab kassipoegi uputada ja hüljata

Tuleva aasta juulist muutuvad kassipoegade uputajad või tänavale viskajad kurjategijaiks, keda loomakaitseseadus lubab karmilt trahvida, kirjutab Pärnu Postimees.

Kolmapäeva õhtul riigikogus ühehäälselt vastuvõetud loomakaitse seaduse järgi võib loomade piinamise ja halva kohtlemise eest karistada nii füüsilisi kui juriidilisi isikuid.

Lubamatuks loetakse looma hukkamist, vigastamist või talle valu ja vaimseid kannatusi põhjustavat tegu. Looma ei tohi sundida üle jõu pingutama, samuti on keelatud loomavõitluse korraldamine ja looma hülgamine või muud moodi abitusse seisundisse jätmine.

Muu hulgas ei luba seadus loomi lämmatada ja uputada. Riigikogu liige Väino Linde tundis seadust arutades muret emaste kasside omanike pärast.

?Kuidas saavad need tublid talupidajad, kes peavad kodus maal hiirte hävitamiseks ühte või mitut emakassi, kellel on aastas mitu poegade pesakonda, poegadest vabaneda, ilma et oleksid selle seaduse mõttes kurjategijad?? küsis Linde.

?Seda korraldab veterinaararst ja igas vallas on volitatud loomaarstid olemas,? väitis seadust ette valmistanud riigikogu liige Vambo Kaal. ?Igaüks ei pea sellega tegelema, see ei oleks kohane.?

Hetkel kuum