Hüvitusfondi eksjuhtide süüdistustele tuleb lisa

Kristi Malmberg 04. jaanuar 2001, 00:00

Vahetult enne jõule sai keskkriminaalpolitseilt süüdistuse Hüvitusfondi eksjuht Arle Mölder. Mölderit süüdistatakse audiitorile valeandmete esitamise ja raamatupidamisseaduse rikkumises.

Keskkriminaalpolitsei uurija Rocco Otsa sõnul eraldatakse nüüd ülejäänust osa materjali, mis puudutab fondi endise finantsjuhi Andres Männarti tegevust. Ots ei välistanud, et ka Männart võib saada kriminaalsüüdistuse. Veel võib tulla lisa Mölderile seni esitatud süüdistustele. Uurijad tegelevad praegu maksuametist saabunud paksu aktiga Mölderi kohta.

Hüvitusfond tegi keskkriminaalpolitseile avalduse fondi ja Ühispanga vaheliste tuletistehingute uurimiseks 1999. aasta juunis.

Kõnealused kuus väärtpaberite tuletistehingut sõlmisid Hüvitusfond ja Ühispank 1997. aasta novembris, nende allkirjastajad olid Ühispanga president Ain Hanschmidt, panga kapitaliturgude direktor Margus Kangro ning fondi poolt tollane juhatuse esimees Arle Mölder ja finantsjuht Andres Männart. Tehingu järgi kohustus Ühispank 5. mail 1998 ostma fondilt kokkulepitud hulga aktsiaid 143,6 mln krooni eest.

Aktsiad oli fond varem omandanud offshore-firmadelt turuhinnast tunduvalt kallimalt. Et fond sellest tehingust kahju ei saaks, sõlmiti tuletistehingud Ühispangaga. Pank aga katkestas järgmisel päeval ühepoolselt tehingu, millest Hüvitusfond sai kokkuvõttes kahju 63 mln krooni.

Varem on Arle Mölder väitnud, et andis 1998. aasta oktoobris surve all olles Ühispanga presidendi Ain Hanschmidti kabinetis allkirja dokumendile, mis lõpetas tuletistehingud ja mis kandis 1997. aasta 3. novembri kuupäeva. Otsa sõnul ei leidnud see asjaolu uurimise käigus kinnitust.

?Ühispangale ei tule süüdistusi, kuna neist materjalidest ei johtu midagi sellist,? ütles Ots.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing