Osturaha kuluta tehnika rendile

24. jaanuar 2001, 00:00

Kui firmas on vaja viia läbi ühepäevane koolitus, milleks läheb vaja arvutiga ühilduvat multimeediaprojektorit, siis võib see probleeme tekitada. Võimalusi arvestav ärimees arvutab, et 60 000?70 000 krooni maksva seadme ostmine pole otstarbekas, seega on mõistlikum see rentida.

Kõige lihtsam on bürootehnika rentijaid leida kas interneti või infotelefonide vahendusel. Teine võimalus on helistada mõnda bürootehnika müügiga tegelevasse firmasse ning suure tõenäosusega on teil võimalik vajalik seade leida just nende abil.

Bürootehnikat tasub rendile võtta siis, kui seadme rentimisele kulutatav summa on väiksem kui sama seadme ostmisele kulutatav summa. Näiteks kahe-kolme kasutamiskorra puhul aastas ei tasu 60 000kroonise multimeediaprojektori ostmine ära. Seadme rendile kuluv 1500 krooni ühe päeva eest ei kaalu üles ostuhinda.

Sagedasemal kasutamisel tasub aga seadme ostmine ettevõttesse juba ära. ?Kui multimeediaprojektor osta firmasse, siis hakatakse teda ka tihedamini kasutama, näiteks igasuguste kokkuvõtete tegemiseks ja koosolekute läbiviimiseks,? leiab multimeedia, grafo- ja diaprojektoreid rendiks pakkuva ASi Reveko Bürooseadmed projektijuht Andres Nurme.

Canoni toodangut esindava ASi KTK Overall müügijuhi Tõnis Haameri sõnul pakuvad nemad kontoritehnikat ainult ettevõtetele. ?Eraisikutele rentimisega me ei tegele ja ka ettevõtete puhul eelistame me neid, keda me tunneme või kes suudavad tõestada oma usaldusväärsust,? kinnitab ta.

Eraisikutele kontoritehnika rentimise puhul ongi probleemiks just nende maksevõime tõestamine, lisab ta.

Andres Nurme sõnul on nende firma kolmeaastase tegevuse jooksul esitlustehnika rentijate arv stabiilselt kasvanud. ?Kui korra on midagi juba renditud, siis tehakse seda edaspidigi ja juba sagedamini,? leiab ta.

Tavaliselt võetakse esitlustehnikat rendile üheks päevaks, maksimaalselt kaheks päevaks. Kuid kontoritehnika rentijate kinnitusel on olnud ka juhtumeid, kus seadmeid on võetud rendile ka nädalaks.

Rentijate hulgas on populaarseimad just multimeediaprojektorid. Grafo- ja diaprojektoreid renditakse vähem, kuna neid pigem ostetakse asutustesse tänu nende madalale hinnale.

Tõnis Haameri sõnul eelistavad nemad pikaajalisi rendilepinguid, kuna lühiajalised lepingud ei tasu end ära. ?Pole ju mõtet tuua siia lühikeseks ajaks kallist paljundusseadet, millega pärast rendilepingu lõppemist pole kellelgi midagi peale hakata,? leiab ta.

Juhul kui on soov rentida korraga suuremat hulka bürootehnikat, tasub pöörduda suuremate ja tuntumate firma poole, sest siis võib olla kindel oma soovide täitmises. Pisemad firmad võivad küll pakkuda ühte-kahte seadet, kuid suuremate nõudmiste puhul on parem pöörduda suurema firma poole, leiab Nurme. Meilt on tahetud korraga ka 12 multimeediaprojektorit ja oleme hakkama saanud. Väiksemale ettevõtjale käiks aga sellise vajaduse rahuldamine üle jõu, lisab Reveko Bürooseadmete projektijuht Nurme.

Suure ja usaldusväärse firma teenete kasutamine tähendab sedagi, et vajaduse korral on võimalik saada ka remondiabi, sest renditavad seadmed ei pruugi olla uued, vaid neid võib olla kasutatud juba enne teie kätte jõudmist. Pole sugugi ju mugav, kui peate äkki enda raha eest renditud seadet remontima hakkama, põhjendab Haamer soovitust potentsiaalsele rentijale valida endale usaldusväärne äripartner.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:05
Otsi:

Ava täpsem otsing