21. märts 2001 kell 6:35

Moskva piraatplaaditurg muutub legaalseks

Kolm kuud tagasi tuhandete ostjate ja kauplejate pettumuseks kinni pandud Moskva legendaarne piraatplaaditurg Gorbushka taasavaneb aprillis legaalse ja tsiviliseerituna, kirjutab Postimees.

Tõenäoliselt võlgneb iga moskvalase kodune plaadikogu vähemalt midagi, kui mitte kõike, Gorbushkale ? Fili pargis vabas õhus tegutsenud turule, kust sai osta Venemaa odavaimaid CD-plaate, videokassette ja arvutiprogramme. Neist kolmandik kuni pool oli võltsitud kaup.

Kuulujutud Gorbushka sulgemisest liikusid juba aastaid, ent nende kiuste õitses plaadiparadiis edasi. Kuni detsembri lõpuni, mil Moskva linnavalitsus selle jõulukingituste ostmise kõrgajal ilma ette hoiatamata kinni pani.

Pärast neljakuulist vaheaega on Moskva melomaanidel lootus oma lemmikpaik tagasi saada, ent tugevasti muutunud kujul. Linnavalitsuse plaani kohaselt kolib turg läheduses asuva Rubini tehase ruumidesse, kus tema käsutuses on 11 000 ruutmeetrit.

Turu haldajaks ja ametlikuks omanikuks saab aktsiaselts, mille moodustavad Rubin ja linnaesindajana firma Informzashtshita, viimase ülesandeks on ka jälgida, et kogu kaup, mida müüakse, oleks legaalne ja litsentseeritud.

Hetkel kuum