Kõige enam kasutatakse internetti töökohal, selgus EMORi uuringust. Neid, kes kasutavad internetti ainult töö juures, oli 2001.a II kvartalis 51% kõikidest 7 päeva jooksul internetti kasutanutest ja internetis veetsid nad keskmiselt 6,7 tundi nädalas.
Töö juures kasutatakse internetti kõige enam, kolme neljandiku vastajate poolt, e-mailide lugemiseks ja saatmiseks ning konkreetse info otsimiseks andmebaasidest (69%). Need tegevused hõlmavad tõenäoliselt nii töistel kui isiklikel eesmärkidel interneti kasutamist. Kuivõrd aga järgnevad tegevused töised on, sõltub paljuski konkreetse töö ja tegevuse spetsiifikast:
· 61% kasutas internetipanga teenuseid· 46% kasutas internetiportaali· 42% luges Eesti internetiväljaandeid· 42% kasutas otsingumootorit· 30% kasutas internetti juhuslikuks surfamiseks(näidud on esitatud %-na viimase 7 päeva jooksul internetti kasutanutest, kes tegid seda ainult töö juures)
Tööaja ebaotstarbeka kasutamise piiramise seisukohalt on positiivne koduarvutite leviku laienemine (18%-lt aasta tagasi 24%-le sel aastal), tänu millele võib loota isiklikel eesmärkidel interneti kasutamise ülekolimist koju.
Artikkel jätkub pärast reklaami
2001. aasta II kvartalis kuulus internetikasutajate hulka, s.t. nende hulka, kes on viimase kuue kuu jooksul kasutanud e-maili või muid interneti võimalusi, stabiilselt 32% Eesti 15?74 aastastest elanikest. See näitaja on püsinud enam-vähem samal tasemel aasta jooksul, alates eelmise aasta kolmandast kvartalist. Personaalarvutit oli II kvartalis viimase kuue kuu jooksul kasutanud 40% Eesti 15-74 aastastest elanikest.
Andmete aluseks on Emori e-seire uuring, mille eesmärgiks on jälgida arvuti, interneti- ja e-kaubanduse valdkonna arengut. Uuringut viiakse läbi regulaarselt kord kuus ning uuringu käigus küsitletakse igas kvartalis 1500 Eesti elanikku vanuses 15-74a.