Töö juures kulub interneti kasutamisele 6,7 tundi nädalas

15. august 2001, 14:05

Kõige enam kasutatakse internetti töökohal, selgus EMORi uuringust. Neid, kes kasutavad internetti ainult töö juures, oli 2001.a II kvartalis 51% kõikidest 7 päeva jooksul internetti kasutanutest ja internetis veetsid nad keskmiselt 6,7 tundi nädalas.

Töö juures kasutatakse internetti kõige enam, kolme neljandiku vastajate poolt, e-mailide lugemiseks ja saatmiseks ning konkreetse info otsimiseks andmebaasidest (69%). Need tegevused hõlmavad tõenäoliselt nii töistel kui isiklikel eesmärkidel interneti kasutamist. Kuivõrd aga järgnevad tegevused töised on, sõltub paljuski konkreetse töö ja tegevuse spetsiifikast:
· 61% kasutas internetipanga teenuseid
· 46% kasutas internetiportaali
· 42% luges Eesti internetiväljaandeid
· 42% kasutas otsingumootorit
· 30% kasutas internetti juhuslikuks surfamiseks
(näidud on esitatud %-na viimase 7 päeva jooksul internetti kasutanutest, kes tegid seda ainult töö juures)

Tööaja ebaotstarbeka kasutamise piiramise seisukohalt on positiivne koduarvutite leviku laienemine (18%-lt aasta tagasi 24%-le sel aastal), tänu millele võib loota isiklikel eesmärkidel interneti kasutamise ülekolimist koju.

2001. aasta II kvartalis kuulus internetikasutajate hulka, s.t. nende hulka, kes on viimase kuue kuu jooksul kasutanud e-maili või muid interneti võimalusi, stabiilselt 32% Eesti 15?74 aastastest elanikest. See näitaja on püsinud enam-vähem samal tasemel aasta jooksul, alates eelmise aasta kolmandast kvartalist. Personaalarvutit oli II kvartalis viimase kuue kuu jooksul kasutanud 40% Eesti 15-74 aastastest elanikest.

Andmete aluseks on Emori e-seire uuring, mille eesmärgiks on jälgida arvuti, interneti- ja e-kaubanduse valdkonna arengut. Uuringut viiakse läbi regulaarselt kord kuus ning uuringu käigus küsitletakse igas kvartalis 1500 Eesti elanikku vanuses 15-74a.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing