9. oktoober 2001 kell 7:33

Börsiülevaade: Euroopa turud languseks, ootes aga peatset paranemist

Kuigi Euroopa turud on alustanud tänast kerge langusega oodatakse aktsiaturgudelt peatset paranemist kuna arvatakse, et USA rünnakutest hoolimata on aktsiad viimasel ajal siiski liialt kiiresti odavnenud.

Euroopa turgude tehnoloogiasektori lipulaevad Nokia ja Ericsson ootavad pingsalt oma konkurendi Motorola majandustulemusi, mis peaks tehnoaktsiatele kätte näitama nende edasise suuna.

Terrorivastase sõja avasammud muutsid emotsionaalsemaks ka Tallinna börsi, kus aktsiahinnad näitasid eesotsas Eesti Telekomiga <GR#EE.ETL> eile mõõdukat langust.

Järjekordselt tugevat kauplemisaktiivsust ja rappumist tunda saanud Eesti Telekomi aktsia odavnes päevaga 3,6% ja sulgus 60,25 kroonil.

Lisaks sõjastardiga kaasnevale emotsionaalsusele võisid möödunud nädala kahe viimase börsipäeva jooksul ligi 15% kerkinud aktsia osas väljas olla ka kasumivõtjad, kes lühikese aja jooksul said Tallinna börsi kohta harvanähtavalt palju teenida.

Möödunud nädala lõpus 140 krooni peal ennast turvaliselt tundma hakanud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vajus eile antud toetustasemest vaikselt läbi, sulgudes 139,25 kroonil ehk 1,4% madalamal kui möödunud nädala lõpus.

Õhku lasti välja ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsiast, mis odavnes 2,5% ja peatus 46,60 kroonil.

Hetkel kuum