Telekomigigant AT&T Eestis uuest aastast

Viktoria Korpan 16. november 2001, 00:00

Veel kuu aega tagasi maailma suurima telekommunikatsioonifirma tiitlit omanud AT&T registreeris sideametis tegevuse alustamise andmesideteenuste vallas OÜ AT&T Global Network Services Estonia nime all.

?Soovime pakkuda andmesidet Eesti turul tegutsevatele rahvusvahelistele firmadele, kelle peakontor on Eestist väljas ja kellel on filiaalid üle maailma. Eestisse tulek on osa meie strateegiast olla tõeliselt globaalne telekommunikatsiooniettevõte,? ütles AT&T Global Network Services Finland Oy tegevjuht Jorma Piispa eile. ?Praeguste plaanide kohaselt alustame täiemahulist tegevust järgmise aasta 1. jaanuaril.?

Vastates küsimusele, ega ei ole liiga hilja tiheda konkurentsiga Eesti turule siseneda, ütles Piispa: ?Vastupidi, mida lähemale liigub Eesti Euroopa Liidule, seda rohkem suureneb nõudlus meie pakutavate teenuste järele.?

Esialgu kavatseb AT&T äri alustamiseks investeerida Eestisse umbes 1?1,2 miljonit krooni.

?Kuna investeeringute suurus sõltub meie tegevuse tulemuslikkusest, ei ole praegu võimalik investeeringute kogumahtu öelda,? sõnas Piispa. ?Kavatseme Eestis võtta kasutusele oma seadmed, kuid meie teenuseid rahuldava füüsilise infrastruktuuri väljaehitamisel hakkame kasutama ka kohalike operaatorite abi.?

Piispa lisas, et firma arengukava ei näe hetkel ette ettevõtete omandamist Eestis.

Sideameti osakonnajuhataja Urmas Einberg ütles, et AT&T registreeris sideametis tegevuse alustamise ka telefoniteenuste vallas, kuid telefoniteenuseid ei hakka AT&T Jorma Piispa sõnul Eestis siiski veel pakkuma.

?Andmesideturul on ruumi, las tulevad. Ei usu, et siin tegutsevate teenusepakkujate jaoks on sellest ohtu,? sõnas Eesti Telefoni juhatuse liige Irina Morozova. ?Kõik sõltub sellest, mis teenuseid nad hakkavad pakkuma. Kogemus näitab, et suurkliendid on huvitatud aga kompleksteenusest ? andmeside, telefonside ja mobiilside koos.?

Eesti ühe suurema andmesideteenuse pakkuja Unineti juhatuse liige Taavi Talvik ütles samuti, et Eesti andmesideturul on ruumi uute tulijate jaoks.

?AT&T teenused võivad pakkuda huvi firmadele, kellel on tütarettevõtted on näiteks Mehhikos, Hiinas või mõnes muus kauges paigas,? sõnas Talvik. ?Maailmas on suhteliselt vähe operaatoreid, kellel oleks sama palju oma ressurssi üle maailma nagu AT&T?l.?

Talvik lisas, et hirmu oma turuosa kaotada seoses AT&T tulekuga Uninetil ei ole.

?1. jaanuaril täiemahulise tegevuse alustamine tundub üsna kahtlane,? sõnas ASi Tele2 Eesti juhatuse esimees Ivar Lukk. ?Kui neil täna midagi ei ole, võtab infrastruktuur, load, lepingud jne vähemalt pool aastat aega.?

?Turul võib alati ruumi teha, aga küsitav on, kas saadav ärimaht ja hinnamarginaalid investeeringu ka kunagi tasa teevad,? lisas Lukk. ?Kui suurel pealikul Manhattanil on vaja kaardile lipukest, siis selle jaksavad nad loomulikult osta, omandades mingi klientuuri.?

AT&T 2000. aasta käive oli oli pea 66 miljardit dollarit ehk umbes 1170 miljardit krooni, kasum oli 4,67 miljardit dollarit ehk 82,6 miljardit krooni.

Selle aasta kolmanda kvartali käive oli AT&T-l 230 miljardit dollarit ja kahjum umbes 35,4 miljardit krooni.

AT&T pakub üle maailma kohalikke, rahvusvahelisi ja mobiilsidekõnesid, andmeside-, kaabeltelevisiooni- jm teenuseid.

Oktoobri lõpus teatas AT&T kavatsusest jagada firma neljaks osaks, eraldades mobiilside- ning kaabeltelevisioonifirmad eraldi ettevõteteks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing