ÄP fototoimetus • 5. detsember 2001 kell 22:00

Koostöö kaotas kõnealustustasu

Selle tulemusena ei pea EMT kliendid alates 1. detsembrist Lätis LMT või Leedus Omniteli mobiiltelefonivõrgu piirkonnas telefonikõnet vastu võttes enam maksma kõne vastuvõtu tasu. Sõltuvalt võrgust jäi see 4.55 ja 4.85 vahele.

EMT arendus- ja tehnoloogiadirektori Tõnu Grünbergi sõnul oli vastuvõetava kõne tasu on üks roaming?u valuküsimusi. ?See teeb välisriikides viibides suhtlemise kalliks. Kolm Balti riikide juhtoperaatorit otsustasid Gordioni sõlme läbi raiuda sellega, et jätame omavahel selle tasu ära,? kinnitas ta.

Teenuse kasutamiseks peab klient valima Balti riikides reisides vastava koostööpartneri võrgu, näiteks EMT klient valib Lätis LMT ja Leedus Omniteli võrgu. Kui telefon valib välisriigis mõne teise operaatori võrgu, saab selle muuta käsitsi võrguotsinguga.

Kõne vastuvõtu tasu kaotamine on esimene etapp EMT, LMT ja Omniteli liidus. Liit kannab nime Baltic Sea Alliance (BSA), liidu ühine tunnuslause on ?Baltic Partnership for Better Communications?. Ühise koostöö eesmärgiks on klientide parem teenindamine Läänemere regioonis.

EMT peadirektor Peep Aaviksoo kinnitusel on globaliseerumine üks 21. sajandi märksõnu ning regioonide- ja riikidevahelise koostöö osatähtsus tõuseb pidevalt. ?Kolme mobiilioperaatori koostöö võimaldab meil oma kliente tänases piirideta maailmas paremini teenindada,? leidis Aaviksoo, ?Sünergia võimaldab meil kõigil efektiivsemalt kasutada oma ressursse, innovatsiooni ja loovust.

EMT-l, LMT-l ja Omnitelil on kokku ligi 1,3 miljonit klienti.

Radiolinja klientidel tuleb nii Leedu kui ka Läti operaatorfirmade võrkudes tasuda kõne vastuvõtu eest 6 . 95.

Veidi osavam on telefoni kasutamine Lätis ja Leedus Tele 2 klientidel, seal maksav vastuvõetud kõne minut 4.80.

Autor: ÄP

Hetkel kuum