Sadamajuhtide töölepingud pikenesid võimuvahetuse hirmus

20. detsember 2001, 11:46

Tallinna Sadama nõukogu pikendas juhatuse liikmete Riho Rasmanni ja Jaan Tootsi töölepinguid enne eelmiste tähtaja lõppemist seoses oodatava võimuvahetusega Toompeal.

Tallinna Sadama nõukogu esimees Koit Uus ütles, et sadamajuhtide töölepinguid oli vaja pikendada juhtimise järjepidevuse tagamiseks ja seda oleks pidanud juba varem tegema. 'Tippjuht peab saama asju mitu aastat ette planeerida,' leidis ta.

Uus ütles, et mingil määral oli lepingute pikendamise põhjuseks ka poliitiliste tõmbetuulte puhuma hakkamine. 'Üks operaatoreist ütles kohtumisel otse, et kui valitsus kukub või tulevad uued valimised, siis võtame mõne mehe maha nagunii,' selgitas ta.

Uusi sõnul pikendati lepinguid samadel tingimustel ja lisagarantiisid kellelegi ei antud. Nõukogu liikme Toivo Ninnase sõnul oli juhatuse liikmete töölepingute pikendamine kummaline, sest selleks puudus praegu igasugune vajadus. Nõukogu päevakorda ilmus see punkt viimasel hetkel.

Mitu sadamaoperaatorit on väljendanud rahulolematust sadamajuhtide vähese koostöövalmiduse ja üleoleva suhtumise pärast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing