Peeter Raidla • 3. jaanuar 2002 kell 11:41

Riigi Kinnisvara ASi aktsiakapital suureneb 405 miljoni krooni võrra

Rahandusminister Siim Kallas sai volitused Riigi Kinnisvara ASi aktsiakapitali suurendamiseks veel 405 547 000 krooni võrra.

Vana-aasta viimases Riigi Teataja Lisas avaldatud valitsuse korralduse kohaselt lisatakse Riigi Kinnisvara aktsiakapitali mitterahalise sissemaksena veel 70 kinnistut. Kinnistud on valdavalt alahinnatud, nende väärtuse arvestamisel on kasutatud terminit 'harilik väärtus'.

Näiteks Luhama tollipunkt Võrumaal on hinnatud 12 000 krooni väärtuses, Koidula piiripunkt Põlvamaal aga 2,7 miljoni krooni väärtuses.

Tallinna vanalinnas paiknevate Neitsitorni ja Talitorni hinnaks koos nende vahel asuva linnamüüri ja galeriiga on 2,1 miljoni krooni.

Politseiameti Kloogaranna puhkebaas, kus on 10 suvemaja ja pumbajaam, arvatakse Riigi Kinnisvara aktsiakapitali hinnaga 1,3 miljonit krooni. Politseiametile kuuluv hoonetekompleks Pagari, Pikal, Laial ja Oleviste tänaval on aga hinnatud 24 miljonile kroonile.

Tõnismäel asuva Justiitsministeeriumi hoone väärtuseks on hinnatud 15 miljonit krooni ja Liivalaia tänavas asuva kohtuhoone väärtuseks 24 miljonit krooni. Vanalinnas asuv Tallinna prokuratuuri hoone hinnaks on 12 miljonit krooni ja Wismari tänavas asuva riigiprokuratuuri ajaloolise hoone hinnaks 14 miljonit krooni.

Hetkel kuum