Heidit Kaio • 22. jaanuar 2002 kell 14:08

Mõõdukad ja Isamaaliit olid Kallase vastu

Täna Riigikogus toimunud hääletusel ei toetanud mõõdukate ja isamaaliitlaste esindajad Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuse uut peaministrit.

Vastavalt seadusele esines uus peaminister Siim Kallas Riigikogu ees ettekandega valitsuse moodustamise põhialustest ning seejärel küsis Riigikogult hääletust valitsuse moodustamise toetuseks.

Avalikul hääletamisel toetas Kallasele valitsuse moodustamiseks volituste andmist 62 Riigikogu liiget ja vastu oli 31. Riigikogu mandaadi saamiseks oleks piisanud 51 häälest.

Kallase poolt hääletasid rahvaliitlastest Jaan Pöör, Villu Reiljan, Tiit Tammsaar, Vahur Glaase ja Andres Varik , Ants Käärma, Mai Treial ja Arvo Sirendi.

Samuti olid poolt kõik Ühendatud Rahvapartei fraktsiooni liikmed ning Riigikokku valitud Keskerakonna ja Reformierakonna liikmed.

Poolthääle andsid Kallasele ka fraktsioonidesse mittekuuluvad reformierakondlane Sergei Ivanov, samuti Koonderakonna fraktsiooni liige Mart Siimann.

Hääletamata jätsid Rahvaliidu fraktsiooni liikmed Jaanus Männik ja Janno Reiljan, Isamaaliidu fraktsiooni liikmed Vardo Rumessen ja Peeter Olesk ning Koonderakonna fraktsiooni liige Ülo Nugis.

Riigikogust puudusid Mõõdukate fraktsiooni liige Rainis Ruusamäe, Isamaaliidu fraktsiooni liige Lauri Vahtre ja Koonderakonna fraktsiooni liige Elmar Truu (rahvaliitlane).

Hetkel kuum