Viktoria Korpan • 12. aprill 2002 kell 14:39

Riigikontrolli külastab Hiina Riigikontrolli delegatsioon

15.-19. aprillil külastab Eesti Riigikontrolli Hiina Riigikontrolli delegatsioon, mida juhib riigikontrolöri asetäitja Wang Daocheng.

Maailma Kaubandusorganisatsiooniga liitumine avas Hiina majandusturu ning see tähendab ka Hiina Riigikontrollile uusi väljakutseid. Sestap loovadki Hiina kontrolliametnikud aktiivselt sidemeid kolleegidega üle maailma, soovides

koguda ja vahetada kogemusi aruandluse ja kontrollisüsteemide ülesehitamisest avalikus sektoris.

Hiina delegatsioon tutvub Riigikontrolli organisatsiooni ja arenguga, Riigikontrolli ja parlamendi suhetega ning Eesti avaliku halduse süsteemiga.

Lähemalt tutvub Hiina delegatsioon Eesti aruandluse ja auditeerimise süsteemiga. Riigikontroll annab ülevaate oma kolmest auditisuunast - tulemus- ja finantsauditist ning tegevusriskide auditist, auditiprotsessist ja Riigikontrolli auditistrateegiast. Delegatsioon külastab ka Rahandusministeeriumi, kus tutvub finantskontrolli korraldusega avalikus sektoris, ning kohtub Riigikogu

aseesimehe Peeter Kreitzbergi ja Riigikogu rahanduskomisjoniga.

Hiina Riigikontrolli delegatsioon külastab ka Pärnut, kus kohtumisel linnavalitsuse esindajatega saadakse ülevaade kohaliku omavalitsuse aruandluse ja auditisüsteemi korraldusest.

Hetkel kuum