Andres Reimer • 22. august 2002 kell 13:46

Eesti Raudtee vallandas ohutusjuhi

Eesti Raudtee vallandas täna ohutusjuhi Heiki Arikese, kes võib olla eelmisel nädalal puhkenud vedurite ohutusskandaali põhjustaja.

Eesti Raudtee teatas, et ohutusjuht Heiki Arike lahkus täna ametist ning pooled kohustusid lahkumise sisu kolmandatele isikutele mitte avaldama.

Väidetavalt põhjustas siseminister Ain Seppiku Eesti Raudtee vastase raevuhoo just Arike, kes olevat raudtee peakorterist välja visanud ühe siseministeeriumi asekantsleritest, kes tuli naftarongidega toimunud avariiohust aru pärima.

Seppik andis raudteeäärsetele prefektidele valmisoleku korralduse raudtee sulgemiseks politseiautodega, sest tõlgendas oma alluva ülbet kohtlemist raudteelaste üleolekuavaldusena jõuministeeriumi ja riigivõimu suhtes, selgitas Äripäeva allikas.

Seppik võttis oma ähvardused hiljem tagasi, kui raudtee juhid vandusid tema juures toimunud nõupidamisel seadusekuulekust ja Raudteeamet kinnitas Eesti Raudtee tegevuse kooskõlastatust.

Politsei algatas ülemöödunud nädalavahetusel magama jäänud Eesti Raudtee vedurijuhtide süül tekkinud avariiohu kohta kriminaalasja.

Hetkel kuum