Ülo Toomsalu • 19. september 2002 kell 6:03

EPL: Keskerakond pakub Raju riigikontrolli juhiks

Keskerakonna juhatus otsustas ühehäälselt esitada riigikontrolöri kandidaadiks riigikogu liikme ja majandusprofessori Olev Raju (54).

?Kui ma peaksin sellesse ametisse saama, teeksin kahte asja teistmoodi,? ütles Olev Raju eile. ?Tahaksin tagada, et riigikontrolli aktid ei jääks lauasahtlisse, ja teiseks prooviks tugevdada riigikontrolli majandusanalüüsi osa.?

Sellisel juhul tuleb Raju sõnul katkestada sidemed erakonnaga, mida nõuab ka seadus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Raju sõnul on ükskõik millise kandidaadi läbiminekuks vaja poliitiliste jõudude kokkulepet, mida enne valimisi on väga raske saavutada. ?Ilmselt jääb valik valimisjärgsesse perioodi,? lisas ta.

Raju juhtis tähelepanu ka sellele, et Juhan Parts on endiselt riigikontrolör ning talle asendaja leidmine on eeskätt presidendi pädevuses.

Raju on reformierakondlase Ignar Fjuki kõrval teine poliitik, keda pakutakse riigikontrolli uueks juhiks.

?Mulle tundub, et on veel poliitikaväliseid inimesi, kes vastavad kõrgetele nõudmistele, mida see ametikoht eeldab,? lausus üks keskerakondlane. ?Fjuk ja Raju on kindlasti väärikad kandidaadid, keda ei saa kahtlustada kallutatud tegevuses, kuid mittepoliitik jätaks rahvale parema mulje.?

Eile keeldus riigikogu kuulamast riigikontrolli ülevaadet riigi vara kasutamise ja säilimise kohta 2001. aastal, mille pidi esitama riigikontrolöri asetäitja Jüri Kõrge.

Parts jättis riigikokku tulemata. Päevakorrapunkti vastu protesteerinud Raju ning rahvaliitlaste Janno Reiljani ja Jaanus Männiku kinnitusel oleks parlament vastasel juhul seadust rikkunud, sest põhiseadus ütleb üheselt, et vastava ettekande saab pidada vaid riigikontrolör.

Hetkel kuum