Silva Männik • 26. september 2002 kell 11:13

Kalle Jürgenson: peaminister on taandunud oma rahanduspõhimõtetest

Järgmise aasta riigieelarve eelnõu häirivaim külg on sellega kaasnev ettevõtjate maksukoormuse märgatav tõus, ütles Kalle Jürgenson.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kalle Jürgenson märkis, et eriti häirib teda järgmise aasta riigieelarve juures see, et peaminister on endise rahandusministri ja reformierakonna liidrina taandunud oma senistest rahanduspõhimõtetest.

Nimelt suureneb eelarves kõige rohkem just ettevõtjate maksukoormus, mis reformierakonna puhul üllatab kõige rohkem, lausus ta. Praegu on arutusel kasutusrendi käibemaksu küsimus. Päev enne eelarve kinnitamist valitsuskoalitsioonis teatas rahandusministeerium riigieelarvesse 130 miljoni krooni leidmisest ametiauto kasutamise erisoodustuse määra tõstmisega 2000 kroonile.

Rahandusministeeriumi arvestuste kohaselt kasvab järgmisel aastal ettevõtjate maksukoormus 13 protsendini sisemajanduse kogutoodangust, ehk selle aastaga võrreldes on kasv umbes 0,2 protsendipunkti võrra.

?Mind kohe väga huvitab milliseid samme kavatseb valitsus veel maksukoormuse varjatud tõstmiseks ette võtab, aga tundub, et midagi on veel kindlasti tulemas,? ennustas Jürgenson.

Hetkel kuum