Ülo Toomsalu • 22. oktoober 2002 kell 6:13

PM: Kultuur ja sport tõid valimistelt kesise saagi

Nimekad spordi- ja kultuuritegelased osutusid valimistel oodatust tagasihoidlikumateks häältepüüdjateks.

Sportlastest oli teistest peajagu üle Keskerakonna nimekirjas Tallinnas kandideerinud mitmekordne trekisõidu olümpiavõitja Erika Salumäe, kes sai Tallinna volikogusse juba eelmiste valimiste ajal, kirjutab Postimees.

Seekord kogus Salumäe 2185 häält ning kindlustas endale volikogus koha ka järgmiseks kolmeks aastaks.

Peaaegu ühepalju hääli kogusid korvpallur Margus Metstak (995 häält) ning olümpiapronks, judoka Aleksei Budõlin (982). Mõlemad Res Publica nimekirjas kandideerinud mehed pääsesid samuti Tallinna volikogusse.

Volikogusaali hakkavad nad jagama kunagise tippvehkleja Jevgeni Karavajeviga, kes kogus endale Keskerakonna nimekirjas 240 valija hääled.

Tartus pääses sportlastest volikogusse kunagine kahevõistleja Ago Markvardt, kes kandideeris Res Publica nimekirjas ning sai kätte 140 valija hääled. Ülikoolilinnas pääses volikogusse ka Reformierakonna nimekirjas 112 häält saanud Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver.

Tuntud sportlastest rohkem keegi kohti volikogudes ei saanud, kuigi neid oli valimistel kümneid. Teiste hulgas ebaõnnestus volikogusse kandideerimine Aivar Pohlakul, Virge Naerisel ning Urmas Välbel.

Paremini ei käinud ka tuntud kultuuritegelaste käsi, kuigi nende read olid valimistel sportlastest mitmeid kordi tihedamad.

Tallinnas sai kõige enam hääli Res Publica nimekirjas kandideerinud dirigent Tarmo Leinatamm (1920). Linnavolikogusse pääsesid veel kirjanik Ülo Tuulik, tekstiilikunstnik ning endine kultuuriminister Signe Kivi, näitlejad Eino Baskin ja Kaljo Kiisk.

Kandideerinute, kuid volikogust väljajäänute seas on teiste hulgas dirigendid Peeter Saul ja Venno Laur, lauljad Uno Loop, Heidy Tamme, Heli Saul (Lääts), Nancy ning Silvi Vrait. Samuti kirjanikud Olev Remsu, Arvo Vallikivi, Indrek Hirv jt.

Hetkel kuum