Ülo Toomsalu • 6. november 2002 kell 7:20

Pärnu PM: Abilinnapeakandidaat tekitab koalitsioonis vastuseisu

Pärnu võimuliit seisab esimese lahkheli lävel, sest Keskerakonna fraktsiooni pakutud abilinnapea kandidaat pole mitmele poliitikule meelepärane.

Kahest abilinnapea kohast, mis Keskerakonnal koalitsioonileppe kohaselt täita tuleb, tekitab koalitsioonipartnerites vastuseisu majandust kureeriva abilinnapea kohale esitatud Eino-Jüri Laarmanni kandidatuur, kirjutab Pärnu Postimees.

Ametikohta, mida loetakse linnavalitsuses üheks keerukamaks, pakkus Keskerakond kõigepealt Aivar Pärnale, kes sellest ära ütles.

Pärast üleeile õhtul toimunud Keskerakonna fraktsiooni koosolekut, kust puudus vaid Koit Pikaro ja kus ühehäälselt otsustati esitada Keskerakonnale antud kahele abilinnapea kohale Laarmann ja Peeter Orav, sattusid koalitsioonipartnerid ärevusse.

Üks võimuliidu esindaja ütles eile hommikul, et ei saanud talle õhtul teatavaks tehtud uudise tõttu peaaegu öö läbi magada.

?Neil oli valida kahe kandidaadi vahel, kuidas nad võisid sellise otsuse teha,? imestas poliitik. ?Niimoodi ajab Keskerakond selle koalitsiooni veel lõhki.?

Koalitsiooni kuuluvate teiste erakondade esindajad on Keskerakonna otsusest rääkides ettevaatlikud ja enamik ei luba oma nime kasutada, sest omavahel on kokku lepitud, et teiste kandidaate ei kritiseerita.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Vello Järvesalu oli siiski nõus sel teemal sõna sekka ütlema. Tema jutu järgi räägib Laarmanni kahjuks mehe iga.

?Arvan, et 66aastaselt on hilja hakata omavalitsuses töötamise esimesi kogemusi omandama,? sõnas Järvesalu. ?Natuke kõhe, kas sellises eas inimene tuleb nii pingelisel kohal toime.?

Hetkel kuum