Kaja Koovit • 13. veebruar 2003 kell 9:16

Kulukärped kasvatasid Hollandi suurpanga kasumit ligi 30%

Hollandi suurima panga ABN Amro IV kvartali kasum kasvas 29%, sest pank suutis kulusid kärpida ja laenukahjumid vähenesid.

Bloomberg kirjutab, et panga puhaskasum oli oodatust suurem, 685 miljonit eurot (10,7 mld krooni) ehk 43 senti aktsia kohta. Aasta varem samal ajal teenis ettevõte 533 mln eurot (8,3 mld krooni) ehk 34 eurosenti aktsia kohta.

Pank ei avaldanud valitseva poliitilise ja majandusliku ebakindluse tõttu selle aasta prognoose. Kui sõda ei tule ning majandus püsib stabiilsena, peaks ettevõtte kasum eelmise aastaga võrreldes suurenema, tõdes ettevõte oma börsile saadetud avalduses.

ABN Amro tegevjuht Rijkman Gröenink alustas ettevõtte kulude kärpimist juba kaks aastat tagasi ehk varem kui konkurendid Deutsche Bank ja BNP Paribas. Viimased maadlevad siiani kulude kokkuhoiuga.

ABN Amro on koondanud enam kui 10 000 töötajat ehk kokku umbes 9% töötajaskonnast, mis aitas IV kvartalis panga tegevuskulusid vähendada 10%.

Riskantsete laenude katmiseks tehtud provisjonide maht oli neljandas kvartalis 384 mln eurot (6 mld krooni) ehk 36% vähem kui 2001. aasta neljandas kvartalis.

Hetkel kuum