22. aprill 2003 kell 13:02

Börsiülevaade: Harju Elekter andis päevaga kahe aasta käibe

Täna viimast päeva dividendiõiguslikult kaubeldud Harju Elektri aktsiate käive ulatus ligi 600 tuhande aktsiani ehk 37 mln kroonini.

Selline aktsiate hulk moodustab ettevõtte aktsiakapitalist 11,1%.

Võrdluseks võib tuua, et elektriseadmeid tootva ettevõtte väärtpaberitega kaubeldi täna Tallinna börsil nii suure summa eest, mis on võrdne väärtpaberi viimase 25-26 kuu koondkäibega.

Dividendide maksmise periood on sel aastal tekitanud turule nn libakäivet, kus väärtpaberi viimasel dividendiõiguslikul päeval liiguvad välisinvestori aktsiad kohalikule investorile ja järgneval päeval tagasi.

Ja seda kõike seetõttu, et residenditele on dividenditulu maksuvaba.

Maksude optimeerimise tõttu kaubeldi Merko Ehituse aktsiatega viimasel dividendiõiguslikul päeval 77,0; Saku Õlletehas aktsiatega 36,5 ja Hansapanga aktsiatega 138,7 mln krooni eest.

Kokkuvõtlikult oli aktsiatega kauplemine täna börsil loid.

Seevastu võiks aktiivsust turule tuua homne päev, mil esimese Tallinna börsi ettevõttena avaldab oma esimese kvartali majandustulemused Norma. Kuna esimeses kvartalis oli Venemaa autotööstus madalseisus ning Norma tõmbas oma tööjõudu kokku on tulemused raskesti etteaimatavad ning võivad pakkuda üllatusi. Ettevõtte väärtpaber sulgus täna 73,54 kroonil ehk 0,2% eilsest sulgemishinnast kõrgemal.

Hetkel kuum