Ülo Toomsalu • 2. mai 2003 kell 6:10

EPL: Kodakondsuse saajatele tagastab riik keeleõpperaha

Riik maksab hiljemalt järgmisest aastast tagasi keeleõppe raha neile, kes sooritavad edukalt eesti keele ja kodakondsuseksami.

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo kinnitas kolmapäeval Riigikogu infotunnis, et õpingute hüvitamiseks vajalikud kulutused lülitatakse kas tänavu lisaeelarvesse või järgmise aasta eelarvesse. ?Igal juhul saab see koalitsioonileppe lubadus väga kiiresti täidetud,? lausus ta.

Nn koosmeeleleppe järgi kohustub valitsus tasuma 100 protsenti keele ja riikluse õppe kuludest neile, kes kodakondsuseksami edukalt läbivad. Rummo sõnul kogub ta praegu infot tagasimaksete summa kohta. Seni on eksamite edukad sooritajad saanud tänu välisriikide projektidele tagasi poole keeleõppele kulutatud rahast, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigikeele õpingute eest küsivad keeltekoolid eri hinda. Tallinnas asuv Natalja ?urakovskaja keeltekooli viienädalane eesti keele kursus algajatele maksab näiteks 4700 krooni ja edasijõudnutele 4370 krooni. Mõlemad vene keele baasil toimuvad kursused sisaldavad 96 akadeemilist õppetundi.

Tallinna keeltekoolis tuleb aasta kestvate õpingute eest maksta kas 3840 krooni, 4800 krooni või 5760 krooni sõltuvalt sellest, kas keeletunde on nädalas neli, viis või kuus.

Rummo sõnul vähendavad ?meie lahked doonorriigid? lähiaastatel Eesti muulaste keeleõppe rahastamist, kuid alanud on integratsiooniteemaga seostatav Euroopa Liidu struktuurifondide raha kasutamine.

Hetkel kuum