Viktoria Korpan • 30. oktoober 2003 kell 14:12

Eesti konkurentsivõimet tagavad odavad laenud, madal inflatsioon ja internet

Eesti konkurentsivõimet tagavad odavad laenud, madal inflatsioon ja internet, alla viivad kvalifitseeritud tööjõu puudus ja väiksed kulud teadusarendustöödele.

?Koht paranes, see on suur hüpe,? nentis Eesti Konjunktuuriinstituudi juhtiv teadur Leev Kuum. Kuum ütles, et raportis tõsteti esile Eesti soodsat majandusarengut aastal 2002, märgiti ära hea majanduskasvu, madalat inflatsiooni ja töötuse määra langust.

Samuti on Kuumi sõnul kõrgelt hinnatud krediitide kättesaadavust Eestis.

?Laenud on odavad ja kättesaadavad, samuti kiidetakse tasakaalustatut eelarvepoliitikat. Tugevaks küljeks on meil interneti kättesaadavus koolides ja internetikasutajate suur hulk,? loetles Kuum tegureid, mis aitasid Eestis tabelis üles tõusta. ?Positiivselt mainitakse ka maksusüsteemi efektiivsust ja madalaid makse.?

Negatiivseteks külgedeks on aga märgitud see, et Eesti ettevõtjad ei kuluta piisavalt teadusuuringutele ja et Eestis on kvalifitseeritud tööjõu puudus.

Samuti oleme madalal kohal fikstelefoninumbrite arvu poolest elanike kohta. Viimane võis olla tingitud sellest, et pärast tavatelefoni kuumaksu kallinemist on telefonist loobunud 50 000 klienti.

Hetkel kuum